T, 5.12.2023

Iseõppijast noor kunstnik avab Endla galeriis isikunäituse

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Robert Puumeister.
Robert Puumeister. Foto: Ott Kattel

Esmaspäeval avatakse Pärnu Endla teatri galeriis 18aastase gümnaasiumiõpilase Robert Puumeistri isikunäitus “Mandragora”.

Tegemist on noore kunstniku teise isikunäitusega. Esimest korda tõi ta loomingu avalikkuse ette mullu suvel näitusega “101 tööd”.

Väljapaneku korraldajate teatel pole Puumeistri tee maalimise juurde olnud tüüpiline. Ta pole käinud kunstikoolis ja teda pole juhendatud, vaid ta on ise õppinud.

Puumeistri jõudmine maalikunstini on samuti ebatavaline. Nimelt nägi noormees 2017. aasta mais internetis uudist, et USA kunstniku Jean-Michel Basquiat’ 1982. aasta nimeta maal müüdi rekordsumma – 110,5 miljoni dollariga – uuele omanikule. See uudis hämmastas ja samal ajal inspireeris teda. Ta süvenes lähemalt Basquiat’ loomingusse ja tundis, et võiks samuti proovida midagi sellist teha.

Puumeister on tootlik ja töökas ning möllab talle Rae kultuurikeskuses stuudioks kujundatud koridoris maalida igal võimalikul juhul. Asjatundlikumaid vaatajaid on väga üllatunud noormehe kompositsioonitunnetus ja maalimistehnika.

Uusima isikunäituse pealkiri on inspireeritud “Yu-Gi-Oh!” kaardimängu pakis leiduvast Mandragora-nimelisest kaardist, mille abil mängijal on võimalik kasutada suuremat hulka koletisi kui tavalisi käike tehes.

Kunstis lähtub Puumeister põhimõttest kas kõik või mitte midagi, enamik näitusetöid on valminud viimase kuu jooksul.

Väljapanek jääb avatuks mai alguseni.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles