Noored judokad tõid Tartust kamaluga medaleid

Kristo Niglas
, Reporter
Edukad Pärnu judoklubi Samuri noorsportlased
Edukad Pärnu judoklubi Samuri noorsportlased Foto: Pärnu judoklubi Samurai

Eile astus Tartus A. Le Coqi spordihoones traditsioonilisel judonoorte võistlusel kolmel tatamil võistlustulle 121 sportlast. Pärnu Samurai judoklubi esindas 25 noort, kes võitsid neli kuld-, viis hõbe- ja üheksa pronksmedalit.

Noorimas, U10 vanuseklassis teenis kindlalt esikoha Johannes Märten Potter (–30 kg), hõbemedali pälvis Art Mattias Kilk (–46 kg). Pronksivääriliselt maadlesid Uku Reimann (–27 kg), Joko Marii Aarma (+29 kg) ja Uku Villem Aarma (-46kg)

U12 eaklassis võitsid Reynir Theodor Blöndal (–38 kg) ja Aliise Kink (+38 kg) kulla ilusa maadlusega. Hõbemedalid riputati kaela Ken-Eron Tipule (–30 kg) ja Liisa-Marie Kangorile (+38 kg). Pronksiga pidid seekord leppima Mihkel Mattias Hunt (–34 kg) ja Gediryn Rae (–33 kg).

Vanemas, U14 vanuseklassis teenis Kerdon Laubert (–36 kg) kulla nelja matšivõiduga. Finaalis tunnistasid vastase nappi paremust Marcus-Mattias Prii (–36 kg) ja Tair Tiitus (–56 kg), tasuks teine koht. Kolmanda kohaga lõpetasid turniiri Kerdo Koppel (–36 kg), Miku-Martin Õismaa (–42 kg), Kermo Koppel (–56 kg), Maikel Puhkan (+56 kg) ja Ralf Viipsi (+56 kg).

Tublid noored treenivad Samurai klubis Asko Looga juhendamisel.