Sisukord
Arvamus
Postimees

Kalev Vilgats: Koalitsiooni otsustav nädal

1 min lugemist
Kaja Kallase ja Kadri Simsoni ühiskohvitamine tekitas elevust, ent sellest Reformierakonnale ei piisa, et EKREIKE loodava liidu kaarte segi lüüa. FOTO: Madis Sinivee

Läinud nädala lõpul tegi Reformierakond veel ühe katse kallutada Keskerakonda valitud teelt. Pakuti võimuliitu pariteetsetel alustel, kus mõlema valimislubadusi võetaks ühepalju arvesse. Keskerakond ei võtnud pakkumist vastu. Siinkirjutajale tundus see olukord juba Reformierakonna enesealandamisena. Nüüd siis peavad oravad isekeskis nõu, mida annaks veel ette võtta, et EKREIKE või KEI koalitsiooni ei sünniks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nädalavahetusel kinnitasid kolme erakonna volikogud soovi jõuda võimuliidu sõlmimiseni. Selline “Viru vanne” peaks ära hoidma mõne osalise althüppamise. Mõneti on alanud nädal tõe nädal. Konsulteerijad saavad teada, millised on rahalised võimalused täita needki lubadused, milles siiani on märtsikonsultatsioonidel kokku lepitud.

Peaminister Jüri Ratas ei julgenud riigikogu 14. koosseisu kokkutulemise ajaks ülehomme lubada ­valmis võimulepet. Selguse mõttes võiks Kaja Kallas president Kersti Kaljulaidilt oma võimaluse kätte saada ja kõnelda parlamendi ees valitsuse moodustamise alustest.

30.03.2019 03.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto