Taveter alustab hooaega Hispaania regatil

Neljandat hooaega Finnil purjetav Taavi Valter Taveter on seadnud sihiks pääseda Tokyo olümpiaregatile.

FOTO: Robert Deaves

Pärnu jahtklubi lipu all seilav Taavi Valter Taveter võistleb sel nädalal Hispaanias Mallorcal regatil “50. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia”.

Prestiižikal võistupurjetamisel selgitatakse paremus kümnes paadiklassis. Finn-klassi ühemehepaadil ainsana Eestit esindaval Taveteril on 85 konkurenti 31st riigist. Laser Radiali klassis esindavad Eestit Karl-Martin Rammo, Georg Haud, Martin Aruja, Tavo Annus, Bo Aaron Kooser ja Henri Silluta ning kahepaadil 49er lähevad võistlustulle Juuso ja Henri Roihu.

“Soome Finn-klassi esinumber Jesse Kylänpää laenas mulle Hispaania regatiks oma viimase malli võistluspaadi,” rääkis Taveter, kes mullu pälvis Pärnu parima juuniorsportlase tiitli. “Üritan sel hooajal võimalikult palju tugevas rahvusvahelises konkurentsis võistelda, kõige tähtsam eesmärk on pääseda Tokyo olümpiaregatile.”

Väärib märkimist, et Taavi Valteri treenerist isa Imre Taveter on võitnud Finn-klassis üheksa Eesti meistrikulda ja aastal 1987 pärjati ta Euroopa juunioride meistri tiitliga. Aastal 2000 esindas ta Eestit Sydney olümpiaregatil ja neli aastat hiljem purjetas olümpiamängudel Ateenas.

Tagasi üles