Pärnu päev tuleb sündmusrohke

Kristo Niglas
, Reporter
Copy
Fotoorienteerumine tuleb Pärnu päeval seekordki.
Fotoorienteerumine tuleb Pärnu päeval seekordki. Foto: Sirle Matt

Tavakohaselt on laupäeval toimuv linnaelanikele ja külalistele mõeldud Pärnu päev tulvil eri sündmusi ja pakub tegevust kogu perele.

 

Üheksanda Pärnu päeva üritused saavad alguse juba kell 10, mil Pärnu Keskuse teisel korrusel avatakse väljapanek Pärnumaa ettevõtjate tegemistest „Toodetud Pärnus“.

Pärnumaa ühistranspordikeskus ootab linnarahvast bussijaama esimest aastapäeva tähistama. Toimub kontsert „Laul ja kitarr – eri rahvaste igihaljad laulud“, esineb tenor Lembit Tolga.

Jooksusõbrad on oodatud Sinilillejooksule, millega antakse au neile meestele ja naistele, kes rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti eest seisnud on. Võistluskeskus asub Keskväljakul .

Päeva jooksul avaneb huvilistel võimalus tutvuda kodulinna ajalooga ja osa saada Pärnu giidide ühingu korraldatud linnaekskursioonidest. Tasuta tuurid toimuvad nii eesti kui vene keeles.

Pärnu päevalt ei puudu taas fotoorienteerumine, kuhu on oodatud nii suured kui väikesed. Orienteerumine ei käi kiiruse peale ja valida võib endale ja seltskonnale kõige sobivama aja. Kaarte saab kella 10st linnakodaniku majast ja Pärnu muuseumist.

Pernova loodusmaja tähistab linna päeva perepäeva. Külastajate rõõmuks toimuvad eri seminarid, etendused, tutvustatakse mototehnikat, tuleb drooni- ja lennusimulaatoriõppus. Samuti saab loodusmajas mitut moodi meisterdada, “Hoia merd” võtmes isikupäraseid rinnamärke valmistada, köitvaid keemiakatseid kaasa teha, mikroskoobi abil mereelu uurida ja pere pisematega mängude toas meelt lahutada. 

Kindlasti tasub Pärnu päeval külastada Iseseisvuse väljakut, kus  pärastlõunal esinevad meie kodulinna andekad muusikud. Kohal on vokaalgrupp Mirt, Rasmus Rändvee, Swingin Sisters ja Steven Ilves. Otseülekande platsilt teeb Tre Raadio. Hea ja paremaga kostitavad linlasi kohalikud Pärnumaa toidu- ja joogipakkujad.

Tänavu tulevad Pärnu päeva tähistama ka meie sõpruslinnad Lätist ja Leedust, tutvustades, mida toredat pakutakse Jurmalas ja Jelgavas, kuidas paistab päike Palangas ja kas on põhjust puhkuse ajal Šiauliaidki külastada.

Riia söögitoas Sibyl Vane’i Pärnu kogemust. Bändi liikmed on kokku pannud alternatiivse Pärnu turistikaardi kohtadest, mis neile korda lähevad ja on nende elus olulist rolli mänginud. Arvamusliidritega arutletakse kohaliku muusika ja linna kuvandi üle. Muusikalist meelelahutust pakub ansambel The Boondocks.

Pärastlõunal saab Iseseisvuse väljakult alguse iga-aastane ratturite kevadkruiis, mis kulgeb linna kergliiklusteid pidi. Kõik suured ja väikesed pärnakad on taas oodatud rattahooaega avama. Üheskoos tuletatakse meelde talvega ununenud liikluseeskiri.

Päeva pidulikemaks sündmuseks kujuneb ilmselt Pärnu linna teenetemärkide üleandmine Kuninga tänava põhikoolis. Sel korral tunnustatakse silmapaistvate teenete eest seitset laureaati.

Pärnu päeval jagub muusikat igale maitsele. Õhtupoolikul algab raekojas tasuta kontsert “Sulle, Pärnu!”, kus esinevad Pärnu kammerkoor ja Pärnu käsikellakooli lasteansamblid. Üles astub sopran Ave Aava, dirigent on Elo Kesküla.

Laupäeval saab linnapildis imetleda ka Andres Adamsoni fotosid “Üle Pärnu linna”. peale selle toimub päeva jooksul üritusi, kontserte ja avatud uste päevi Pärnu huvikeskustes ja põhikoolides. Täpse kava ja lisainfot leiab Pärnu linna kodulehelt.

Esimene Pärnu päev toimus 2011. aasta 24. aprillil, tähistamaks linna 760. aastapäeva. Kahel esimesel aastal oli Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just siis, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad von Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni, Reiu suudmeni. 2014. aastast on Pärnu päev 5. aprillil. Kui see kuupäev langeb argipäevale, tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles