Jõulu suusanoored rühivad suvelgi tipu suunas

Märt Pilme
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Simo Teearu teenis lõppenud hooajal Eesti meistrivõistlustelt nii kulla kui pronksi.
Simo Teearu teenis lõppenud hooajal Eesti meistrivõistlustelt nii kulla kui pronksi. Foto: Lilli Tölp

Ehkki Jõulu suusa­klubi tulemused jäid tänavu tagasihoidlikuks, on treenerid õnnelikud, sest treeningutel käib palju noori, kel silmad säravad.

Tänavu tähistab klubi, kust on sirgunud näiteks kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu ja koondislased Kein Einaste ja Alvar Johannes Alev, auväärt juubelit: täitub 30 tegevusaastat. 1989. aasta 8. augustil toimus Jõulumäel tollases Võiste rahvaspordibaasis suusaklubi asutamiskoosolek, kuhu oli kohale tulnud 45 asjahuvilist ja eestvedaja Eeri Tammik pakkus välja klubile Jõulu nime. Nii jäigi ja sama daatum on kirjas Eesti spordiregistris.

Tänapäeval liugleb lumel kahe treeneri – Anu Taveteri ja Kadri Madissoo käe all 90 noort sportlast. Mõlemal on ohjata 45 suusahuvilist: Madissool 35 kõige pisemat ja kümme 18–20aastast, Taveter jagab näpunäiteid 12–16aastastele. Rohkemaks ei oleks duol jaksugi.

Tagasi üles