Jõulu suusanoored rühivad suvelgi tipu suunas

  • Pärnumaalased pälvisid tänavu esivõistlustelt kulla ja kaks pronksi.
  • “Teistel klubidel on intensiivsemad treeningud. Mina hoian neid tagasi, et nad välja kasvaksid ja siis kooli lõpust alles hakkaks õige sport pihta,” selgitas Kadri Madissoo.
  • Kokkuvõttes olid treenerite ootused pisut suuremad. “Praegu ongi noorematel töötegemise aeg, loodame tulemusi 18–20aastaselt,” lausus Anu Taveter. “Heameelt valmistab, et lapsi on kogu Pärnumaalt, isegi piiriäärsest Iklast tullakse Jõulumäele trenni!”

Simo Teearu teenis lõppenud hooajal Eesti meistrivõistlustelt nii kulla kui pronksi.

FOTO: Lilli Tölp

Ehkki Jõulu suusa­klubi tulemused jäid tänavu tagasihoidlikuks, on treenerid õnnelikud, sest treeningutel käib palju noori, kel silmad säravad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tänavu tähistab klubi, kust on sirgunud näiteks kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu ja koondislased Kein Einaste ja Alvar Johannes Alev, auväärt juubelit: täitub 30 tegevusaastat. 1989. aasta 8. augustil toimus Jõulumäel tollases Võiste rahvaspordibaasis suusaklubi asutamiskoosolek, kuhu oli kohale tulnud 45 asjahuvilist ja eestvedaja Eeri Tammik pakkus välja klubile Jõulu nime. Nii jäigi ja sama daatum on kirjas Eesti spordiregistris.

Tänapäeval liugleb lumel kahe treeneri – Anu Taveteri ja Kadri Madissoo käe all 90 noort sportlast. Mõlemal on ohjata 45 suusahuvilist: Madissool 35 kõige pisemat ja kümme 18–20aastast, Taveter jagab näpunäiteid 12–16aastastele. Rohkemaks ei oleks duol jaksugi.

Tagasi üles