Pärnumaal panustasid valimiskampaaniaasse oma taskust enim Eesti 200 ja Keskerakonna esindajad

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Copy
Pärnumaal kulutas riigikogu valimistel kõige rohkem isiklikku raha reklaamikampaaniale Eesti 200 nimekirja siinne esinumber Kadri Tali.
Pärnumaal kulutas riigikogu valimistel kõige rohkem isiklikku raha reklaamikampaaniale Eesti 200 nimekirja siinne esinumber Kadri Tali. Foto: Mailiis Ollino

Pärnumaal kulutas riigikogu valimistel kõige rohkem isiklikku raha reklaamikampaaniale Eesti 200 nimekirja siinne esinumber Kadri Tali.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni lehel avaldatud valimiskulude aruannetest ilmneb, et Tali valimiskampaania maksis 14 136 eurot, millest ta on tasunud 8208, mille panustas omast taskust. Aruande järgi on tal valimiskampaania eest tasumata arveid 5928 euro eest.

Aruandes on kirjas, et Tali reklaamikampaania kulud tulevad peamiselt ajakirjanduses ilmunud reklaamist ja reklaamtrükistest.

Keskerakonna nimekirjas riigikogusse valitud Kadri Simsoni kampaaniakulu oli aruande kohaselt 3974 eurot, mille ta on tasunud. Simson kulutas valimisreklaamile ajakirjanduses ja Facebookis ja tellis trükiseid.

Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Mikk Pikkmetsa kampaania maksis 950 eurot, mis aruande järgi on tasutud.

Roheliste erakonna nimekirjas Pärnumaal kandideerinud Krister Kivi valimiskampania maksumuseks on märgitud 181 eurot, mis on tasutud.

Reformierakonna nimistus parlamenti pürginud Jüri Lebedevi valimiskampaaniaks kulus aruande kohaselt 159 eurot ja Annely Akkermannil 150 eurot. Lebedev on arved tasunud, Akkermann mitte.

Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Hillar Talviku ja Marko Šorini valimiskampaania maksumus jäi alla 100 euro. Talvikul on aruandes märgitud kampaania kuludeks 78 ja Šorinil 53 eurot. Need arved on makstud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles