Sisukord
Kultuur
Paberleht

Muusikakooli õpilased said erakordse võimaluse

3 min lugemist
Kontserdil soleerivad linnaorkestri ees muusikakooli noored. Teiste seas Andero Tõniste, keda juhendab Olav Kund. FOTO: Carine Isand

Orkestri ees soleerimine on harukordne võimalus. Seda eriti muusikakooliõpilasele, kel pilliõpe alles pooleli. Selliseid koole, mis seda võimaldavad, saab Eestis üles lugeda ehk ühe käe sõrmedel. Siinkandi huvikool on eriline, tuues samale lavale professionaalsed orkestrandid ja kontserdimaja neljanda, viienda ja kuuenda korruse kollastes koridorides alles oskusi lihvivad õppurid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Kuigi kontserdimaja suurel laval on esinetud, on selline võimalus esimene. See oli põhiline põhjus, miks tahtsin selle ette võtta,” tunnistas noor Maria Kallastu, kes laulab esimest korda orkestri saatel täna õhtul viiendal “Muusa puudutuse” kontserdil. Korraldajate sõnutsi on tänavune ettevõtmine ajalooline: laval on nii linnaorkester, bänd, koor kui solistid. Kitarriosakonna juhataja Erko Niit tõdes, et niivõrd eklektiline kontsert tagab igale kuulajale midagi meelepärast. Tehniliselt on õhtune üritus aga siiani üks keerulisemaid.

“Tegemist on galakontserdiga, mis on ääretult keeruline vorm: kõigile ja alati,” arvas linnaorkestri produtsent Helen Erastus. “Formaadi poolest on see kõvem pähkel. Peamurdmist on ikka, aga närime sellest läbi,” lisas seepeale muusikakooli õppejuhataja Maarja Talts, kelle hinnangul on kõik seda siiski väärt. Õpilased harjutavad kuid. Nii mõnigi neist lõpetab tänavu kooli ja paljud kavatsevad pillimänguga jätkata.

06.04.2019 10.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto