Teatritudengid toovad diplomilavastuse Pärnu

Teatrikunstitudengid toovad lavale kummalised ja verised lood ning müstilise ja ohtlikuma maailma.

FOTO: VAT Teater

Viljandi kultuuriakadeemia 12. lennu teatrikunstitudengid äratavad VAT teatri kunstilise juhi ja lavastaja pärnaka Aare Toikka, kunstnik Illimar Vihmari, helilooja Veiko Tubina ja koreograaf Tanel Saarega ellu Euroopa kirjandusloo ühe tüviteksti ehk Giovanni Boccaccio “Dekameroni”.

Pärnu Endla teatri Küüniski etenduva diplomilavastuse noored näitlejad toovad lavale kummalised, õpetlikud, liigutavad ja verised lood, peegeldades samal ajal maailma, mis pisut ohtlikum ja müsti­lisem, kui inimesed julgevad argielu kohta tunnistada.

Näitemäng püüab klassikalisele kirjatükile tuginedes selgitada, kus on inimliku kaastundevõime piirid ja kust algab kalestumine. Etenduse tegijate hinnangul märgatakse praegu just eelkõige selliseid meedias kajastatud lugusid, mis seotud katastroofipiirkondade, sõjaväljade või epideemiatega.

Laibad, veri, väändunud jäsemed ja valukarjed pälvivad tänapäeval rohkelt tähelepanu. Nii ei ole noorte lõputöövalik juhuslik.

“Dekameron” pani aluse novellile kui kirjandusžanrile ja jutustab lühidalt, ent haaravalt inimeste eraelust. Kultuuriakadeemia viimase kursuse õpilased esitlevad oma versiooni pärnakatele 23. aprillil.

Teatrikunstitudengid toovad lavale kummalised ja verised lood ning müstilise ja ohtlikuma maailma.

FOTO: VAT Teater

Tagasi üles