R, 31.03.2023

Mart Helme siseministriks, Brüsselisse keegi teine

Kalev Vilgats
, Pärnu Postimehe arvamustoimetaja
Mart Helme siseministriks, Brüsselisse keegi teine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mart Helme.
Mart Helme. Foto: Madis Sinivee

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehest Mart Helmest saab siseminister, kui Kaja Kallas ei peaks riigikogult valitsuse moodustamiseks tuge leidma ja presidendil tuleb teha valitsuse moodustamise ettepanek Keskerakonna juhile. “Ministriportfell on käeulatuses, aga mitte veel käes, sest valitsus pole veel kokku tulnud,” ütles Helme eile.

Jüri Ratase järgmises valitsuses võib aga Helme ministrikarjäär jääda lühikeseks, sest samal ajal kandideerib ta EKRE nimekirja esinumbrina Euroopa Parlamenti. EKRE positsioon võita üks või isegi kaks mandaati Brüsselisse on praegu päris hea. Mis saab, kui Helme osutub valituks? “Kui keegi ei taha anda toetust mulle, kartes, et lahkun Brüsselisse, siis antagu EKRE-le, kuna ükski hääl ei lähe kaotsi. Keegi meie esindajatest läheb Euroopa Parlamenti seda tähtsat tööd tegema,” vastas Helme.

Tartu ülikooli ajalooharidusega Helme oli 1995–1999 Eesti suursaaadik Venemaal, EKRE esimees 2013. aastast. Riigikogu valimistel võttis ta Pärnumaalt isikumandaadi.

Märksõnad
Tagasi üles