Euroopa tippvõistlusel uue Eesti rekordiga 100 konkurenti edestanud vibulaskja Reena Pärnat: Ülipalju varu jäi veel sisse

Lauri Habakuk
, Pärnu Postimehe tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Reena Pärnat (vasakul) jäi ühes oma treeneri Siret Luigega võistluste fotograafi vaatevälja eile treeninglaskmisel.
Reena Pärnat (vasakul) jäi ühes oma treeneri Siret Luigega võistluste fotograafi vaatevälja eile treeninglaskmisel. Foto: Cristian Niculae/Woeld Archery Europe

Täna Rumeenias Bukarestis Euroopa grand prix' etapil Eesti rekordi lasknud vibulaskja Reena Pärnat saavutas kvalifikatsioonis 110 sportlase hulgas kümnenda koha.

Naiste vibulaskmise 72 noole harjutuse Eesti rekord on nüüd 660 (329+331) silma. Eelmine rekord, tunamullu Poolas Legnicas lastud 659 silma, kuulus samuti Pärnatile.

„Ülipalju varu jäi veel sisse,“ teatas Pärnat vahetult pärast tänast kvalifikatsiooni.

Vaikne tuul ja umbes 15kraadine õhk soosisid hea tulemuse laskmist.

Hoolimata tublist tulemusest jäi mõndagi kripeldama. Tõsi, veel kaks seeriat enne kvalifikatsiooni lõppu oli pärnulanna kolmas. Viimase seeria eel edestas ta 106 konkurenti.

Eesti rekordi laskmiseks pidi Pärnat viimases seerias laskma vähemalt 51 silma. Tema selle võistluse seeriate keskmine küündis selleks ajaks aga üle 55.

Viimases seerias saigi pärnulanna kirja 51 silma. „Pinge,“ tunnistas ta lühidalt teda neljandalt kohalt kümnendaks kukutanud päeva halvimat seeriat. Sellegipoolest nentis ta, et kuna tegemist on Eesti rekordiga, peab tulemusega rahule jääma.

Ülipalju varu jäi veel sisse.
Reena Pärnat

Väärib märkimist, et märtsi lõpus lasi Pärnat Türgis Antalyas 664 silma, kuid ametlikult see kusagil ei kajastu. Kuigi tulejoonel oli 21 sportlast ja kohal mõnigi Euroopa tipp, polnud tegemist ametliku võistlusega.

Pärnat tõdes, et kasulikum olnuks tulla täna kaheksa hulka, kuna siis pääsenuks ta väljalangemislaskmistel kahest esimesest ringist. Nüüd tuleb alustada avaringist.

Pärnati esimene vastane on täna 103. asetuse saanud rumeenlanna Alexandra Forray. Sportvibu arvestuses alustatakse duellidega Bukarestis homme.

Vibulaskmise Euroopa GP avaetapp toimub tänavu Rumeenia pealinnas Bukarestis.
Vibulaskmise Euroopa GP avaetapp toimub tänavu Rumeenia pealinnas Bukarestis. Foto: Cristian Niculae/Woeld Archery Europe

670 silmaga võitis kvalifikatsiooni sakslanna Michelle Kroppen. Teise asetuse välja teeninud venelanna Elena Osipova kogus 667 ja kolmandana lõpetanud ukrainlanna Yevheniia Chybisova 664 silma. Kaheksandast kohast, mis vabastanuks duellides kahest esimesest ringist, jäi Pärnatit lahutama üks silm.

Ühes Pärnatiga olid võistlustules teisedki eestlased. Triinu Lilienthal, Alexandra Põllumäe, Bessi Kasak ja Maris Tetsmann lõpetasid täna vastavalt 68., 73., 85. ja 96. kohaga. Meeste sportvibu arvestuses olid eestlased Hendrik Õun, Märt Oona ja Jaanus Gross 154 sportlase konkurentsis vastavalt 81., 91. ja 122.

Tagasi üles