Võimas lõpuspurt tõi Druvale meistritiitli

Eesti võistkondlike bridžimeistrivõistluste A-liiga kolmandas ringis ülekaaluka võidu teeninud meeskond Druva, mille ridadesse kuulub pärnakas Olavi Oja, tõusis esikohale sarja kokkuvõtteski. Foto: European Bridge League

Druva sai kolmandas ringis kuus võitu ja ühe kaotuse, kogudes 103,57 punkti, mis andis võistkonna 3Punkti ees 21,04 punktiga esikoha. Kolmandaks tuli 79,74 punktiga võistkond Ekspromt, kus pärnakatest lööb kaasa Igor Triškin.

Kolme ringi kokkuvõttes tuli tänavuseks Eesti meistriks Druva (Vassili Levenko, Sven Sester, Leo Luks, Lauri Naber, Jaanus Maripuu, Olavi Oja), saades kirja 284,25 punkti. Ekspromt kogus teisena 264,79 punkti ja kolmas oli 231,15 punktiga Starmen.

Pärast avaetappi oli Druva kaheksa võistkonna konkurentsis viiendal kohal ja tõusis teise etapi võidu järel Eksprompti järel teiseks.

Rio, kus pärnakatest mängis Martin Maasik, oli 183,19 punktiga seitsmes.

B-liiga turniiri võitis 238,62 punktiga Tööjõureservid, edestades 14,4 punktiga võistkonda Johha. Sindi, kus pärnakatest tegid kaasa Margus Suurväli ja Ain Aspre, sai 220,5 punktiga kolmanda koha. Neljandaks jäänud Norsut edestati vaid 0,37 punktiga. Printerikeskus, kus Pärnu klubi mängijatest lõi kaasa Aivar Tammel, oli 219,55 punktiga viies.

Võistkondlike meistrivõistluste igal etapil mängiti 7x16 jaotust ehk nii A- kui B-liiga kõik osalejad mängisid üksteisega läbi.