Kas Pärnus tegutseb sarisüütaja? Politsei otsis Raekülas kulupõlengu põhjustajat
Viimaste päevade jooksul on piirkonnas olnud neli kahtlast põlengut

Pärnus Reideni plaaditehase lähistel põles ligemale 300 ruutmeetrit kulu. FOTO: Ants Liigus

Täna veidi pärast keskpäeva Pärnus Reideni plaaditehase lähistel valla pääsenud kulupõlengu põhjustaja leidmiseks korraldas politsei otsingu, kuid süütajat ei tabanud. Kella 18 paiku õhtul teatas politsei, et võimalik kahtlusalune on neil kindlaks tehtud. Korravalvur käis isikut kohapeal ka otsimas. 

300 ruutmeetrile levinud kulupõleng on viimaste päevade jooksul juba neljas selle piirkonna maastikutulekahju: teisipäeval põles Raeküla terviseraja ääres kaks kuiva puud ja samasugune põleng oli terviseraja ääres üleeilegi.

Lääne päästekeskuse valvepressiesindaja Viktor Saaremets sõnutsi kahtlustatakse süütamist seetõttu, et kulu iseenesest põlema ei lähe ja viimaste päevade jooksul on samas kandis olnud veel mitu kahtlast maastikupõlengut.

Täna lõunaks oli häirekeskus kulupõlengutest kaks teadet. 200 ruutmeetrile kandunud põleng oli Tori vallas Riisa külaski. Pärastlõunaks oli väljakutsete arv kulupõlengutele kerkinud juba viieni.

Tuleohukaart reedel, 19. aprillil. FOTO: Ilmateenistus

Saaremets tuletas meelde, et inimesed oleks pikkade pühade ajal aiatöödel tuld tehes hoolikad, sest ilmateenistuse tuleohukaardi järgi valitseb Pärnumaal äärmiselt suur tuleoht.

Valvepressiesindaja lisas, et nädalavahetusel sõidavad ringi lõkkepatrullid, kes tuletegemisel silma peal hoiavad ja ohutusnõuete rikkujatele trahvi välja kirjutavad.

Tagasi üles
Back