Galerii: 20 ajutist kohvikut pakkusid kohviringil suussulavaid kooke ja ahjusooje pirukaid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Värsked ja soojad liha- ja kaneelipirukad, tatrajahust brownie’id, suussulavad Pavlova koogid ja sea sisefilee bešamellkastmega. Just selliste suupistete, maiuste ja roogadega ootasid täna külalisi kohviringi ettevõtjad ja organisatsioonid, kohvikud ja kodud.

Paikuse avatud noortekeskuse teisel korrusel askeldasid köögis Kaur, Roger ja Fred, kes õppisid ametit kokandusringi juhendaja Marek Silla käe all. Valmistati kanapastat ja -salatit ning sea sisefileed. Seesuguseid roogi on poisid varem kokandustunnis katsetanud, ent täna pidas juhendaja tähtsaks näidata, kuidas serveerida toitu kliendile.

„Proovikohvikuid oleme noortega varemgi teinud. Kui esimestel kordadel pidime neid suunama ja ise rohkem tegema, siis praegu oskavad nad klientidega juba paremini suhelda ja end professionaalsest küljest näidata,“ avaldas Sild, kelle sõnutsi on kohalikud noored aktiivsed, pakkudes ennast tihti ise appi. „Nad on hakkajad ja ootavad alati selliseid üritusi.“

Tagasi üles