Tammiste lasteaia mudilased treenisid tippsportlaste juhendamisel

Läinud nädala neljapäev möödus Tammiste lasteaias nelja kuulsa sportlase – suusahüppaja Martti Nõmme, maratonijooksja Roman Fosti, jetisportlase Jasmiin Üprausi ja rannajalgpallur Aleksei Galkini – eestvedamisel tegusalt ja meeleolukalt.

“Tervisenädala tippsündmusena toimunud spordipäev avati pidulikult ühislaulu ja soojendusvõimlemisega,” tutvustas lasteaia direktor Eda Tenson, seejärel said sõna sportlased, kes tutvustasid oma ala, kaasatoodud varustust, karikaid ja medaleid. 

Kui tutvus tehtud, algas sportimine neljal alal: pendelteatejooks, takistusraja läbimine, kaugushüpe ja osavusjalgpall. Joosti, hüpati, löödi palli, pingutati, tehti koostööd ja elati kaaslastele südamest kaasa. “Allaandjaid ei olnud ja pigem pingutati tavapärasest rohkem,” rõõmustas Tenson.

“Selgus, et ainuüksi poolteise tunniga olid saanud lapsed nii tugevamaks, kiiremaks kui osavamaks,” lisas muusikaõpetaja Marge Lumisalu. Seega olid kõik osalejad diplomid auga välja teeninud. Pärast võistlusi oli kõigil võimalik tippsportlaste medaleid ja karikaid lähemalt uudistada ning külalistega juttu ajada ja pilti teha. Kuna ilm oli ilus, pakkusid lasteaia kokad kõigile spordipäeval osalenutele lõunasööki õues.

Tenson loodab, et see kogemus annab lastele indu veel rohkem sporti teha ja pingutada.

Tagasi üles