Sisukord
Arvamus
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Siiri Erala: Kes jagab sakutamislube?

2 min lugemist
Kas meil on siiski olemas lapsed, keda on õigus sakutada, kohad, kus jõu kasutamine on lubatud, ja olukorrad, kus samm hääletõstmisest edasi on okei, küsib Siiri Erala.  FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Sakutamisjuhtum Pärnu linnatänaval on saanud palju tähelepanu ja nüüdseks on eri osapooled jõudnud järeldusele, et õpetaja tegevuse tõttu kukkunud laps ei saanud haiget ja see, mis eelnes-järgnes episoodile, ei anna alust hukka mõista. Kannatanut pole, enam teiste ees ei tee ja teema lõpetatud. Kas ikka on?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Kui kaasus sellises seisus ja selliste põhjendustega lõpeb, näib, et meil on siiski olemas lapsed, keda on õigus sakutada, kohad, kus jõu kasutamine on lubatud, ja olukorrad, kus samm hääletõstmisest edasi on okei. Justkui kehtiksid laste õiguse suhtes olla kaitstud vägivalla, alandava käitumise eest erandid.

Ei ole peenikeses kirjas teksti, et kui vanem lubab, siis võib, või kui jõudu kasutatakse kinniste uste taga, ei pea sekkuma.
Siiri Erala, peatoimetaja

23.04.2019 25.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto