Ekspert: Poest ostetud ratas tuleks hooldusesse viia

  • Mitu rattapoodi pakub uue jalgratta sõidukorda seadmise teenust.
  • Tehastes pannakse ratas ainult kokku, aga kõik on reguleerimata.
  • Täishoolduse puhul võetakse kaherattaline täielikult osadeks.

Jalgrattale korvi paigaldamas käinud Kalev Tüvi lubas peagi tagasi tulla, sest piduriklotsid tahavad vahetamist.

FOTO: Urmas Luik

Artikkel ilmus Pärnu Postimehes 22. mai 2018.

Ekspertide sõnutsi tuleks enne tutt­uue ratta sadulasse hüppamist sõiduvahend hooldusesse viia. Korrapärane hooldus tuleb asjatundjate kinnitusel odavam kui hilisem remont.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mitu rattapoodi pakub uue jalgratta sõidukorda seadmise teenust. Küsimusele, miks peab tuttuuele rattale kohe hoolduse tegema, vastasid rattapoodide esindajad, et sageli pannakse tehases jalgratas kõigest kokku, see ei ole sõiduvalmis. “Kui ostate saiapätsi kõrvale toidupoest ratta, tuleks see veel rattapoodi hooldusesse tuua,” soovitas Veloteek OÜ jalgrattakaupluse klienditeenindaja Timmo Jeret. “Tehastes pannakse ratas ainult kokku, aga kõik on reguleerimata,” täpsustas Pärnu Ratas OÜ omanik Lembit Luusepp. Näiteks tuleb võtta vändad maha, vaadata, kas keskjooks ja vändasüsteem on ikka raami sisse kinni keeratud.

A2K OÜ Pärnu spordipoe juhataja Kaupo Koplus rääkis, et rattaga peaks hoolduses käima vähemalt korra hooaja vältel. Kontrollida tuleks, ega kett ole välja veninud, sest muidu hakkab see hammasrattaid kahjustama. Reguleerida tuleks käiguvaheti, et käiguvahetus sujuks ega kahjustaks trosse, kindlasti tuleks üle vaadata piduriklotsid. “Täpne hoolduse vajadus selgub selle järgi­, millises seisus ratas on,” märkis Koplus.

Tagasi üles