Sisukord
Kultuur
Paberleht

Täiskasvanuikka jõudnud Pärnu linnaorkestril on veel pikk tee käia

8 min lugemist
Pärnu linnaorkester. FOTO: Carine Isand

Klassikaline muusika hirmutab inimesi. Aga vaid hirmu maha surudes võib juhtuda, et saate hoopis elamuse. Nii soovitab Helen Erastus. Pärnu linnaorkestris praegu korraga nii produtsendi kui direktori ülesandeid täites on ta selle muresid ja rõõme seestpoolt näinud üle kümne aasta jooksul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Täna suursuguse kontserdiga oma 25. ehk juubelihooaega lõpetaval Pärnu linnaorkestril on seljataga pikem ajalugu, kui arvatagi söandame. Palgalised muusikud on tegutsenud Pärnus juba 15. sajandist.

1721. aastast on kindlalt teada linnakapelli olemasolu, mida võib pidada Pärnu linnaorkestri kaugeks eelkäijaks. Linnaorkester loodi 29. märtsil 1994.

Tänavuse hooaja lõppkontserdi kunstiline juht on orkestri armastatud eelmine kauaaegne peadirigent Jüri Alperten, soleerib Valle-Rasmus Roots. “Kava on igati suursugune ja võimas. Hea meel on tõdeda, et laval on kõrvuti orkestrandid algkoosseisust, pikaajalised koostööpartnerid ja uus põlvkond,” märgib Erastus. 25 tegevusaastat on tema arvates igati paras täiskasvanuiga.

25.04.2019 27.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto