Sisukord
Elu
Paberleht

Ajakirjanik Martin Laine: Ma ei uskunud, et pean kontorist väljudes üle õla vaatama

14 min lugemist
  • "Eestis tehakse väga kvaliteetset ajakirjandust, tuleb natuke pinna alla vaadata."
  • "Mulle on viimasel ajal mitu pätti helistanud."
  • "Ott Tänaku ralliblogid või Pärnu jõest päästetud hundi lood on palju loetumad kui pussitamine, mõrv, poliitiku skandaal või Kim Kardashiani pepu."
  • "Ajakirjanikud on väga veidrad inimesed. Nagu ma isegi."
Martin Laine. FOTO: Sander Ilvest

Ehkki Martin Laine on ajakirjanduses vanuse poolest poisike – 26aastane –, on ta kirjutanud hulgi põrutavaid lugusid, viimati näiteks rahapesuskandaalist ja ekrelaste trollivabrikust. Muusikagurmaani ja laulukir­jutajat on üritatud häkkida, pedofiil on ta kohtusse kaevanud, loo avaldamise eest esitati 50 000­eurone kahjunõue. Teda on isegi ähvardatud: “Kas ma pean su, raisa, üles otsima?”

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ülikoolis ajakirjandust õppides ei uskunud Laine, et peab nüüd, kontorist väljaspool igaks juhuks vaatama üle õla, ega ­keegi talle kirjutiste eest kolakat anda taha. Mullu sattus Laine Pärnu Postimehe ühe noorema reporterina tegevtoimetaja ametisse, ent suundus peagi Postimehe uurivasse toimetusse, et astuda samm edasi.

Oma töös on Laine õppinud, et kuulus olla pole midagi ihaldusväärset. “Tekibki küsimus, miks ma intervjuud annan praegu, kui mul pole kuulsusjanu. Võib-olla on hariv kogemus ­is­tuda teisel pool lauda ja tunda seda kimbatust, mida ma teistele tekitan,” arutles ta.

Kunagiste kolleegidena vestlesime sinavormis.

26.04.2019 30.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto