L, 3.06.2023

Raekülas tegid kolm kooli koostööd

Kristo Niglas
, Reporter
Facebook Twitter
Comments

Pärnu Raeküla koolis toimus kolmapäeval koostööpäev “Digiseadmete kasutamine õppetöös”. Peale võõrustajakooli osalesid sellel Laulasmaa ja Muhu kool.

Kolm mereäärset kooli teevad koostööd juba kaheksa aastat: tegutsevad koos, õpivad nii juhtkondade, õpilasesinduste, noorte kui ka õpetajate kogemustest.

“Sel ajal, kui õpilased enne viimast õppespurti puhkasid, täiendasid õpetajad teadmisi,” rääkis Raeküla kooli õppekava arendusjuht Pille Nurk. Seekord said Raekülas kokku kolme kooli juhid, pedagoogid ja muud koolitöötajad, et jagada kogemusi ning täiendada teadmisi digi- ja robootikaseadmete kasutamise ning nende rakendamise kohta õppetöös.

Toimekasse päeva oli kavandatud kolm vahvat sessiooni, kus paralleelselt toimus neli või viis õpikoda. “Töötuba oli planeeritud tunnine, et juhendajal oleks võimalus digivahendeid tutvustada, rääkida kogemustest neid õppetöös kasutada ning osalejad saaksid katsetada,” tutvustas Nurk. Õpetajatele näidati väikest ringikujulist Sphero robotit ja väikestele lastele mõeldud Bee-Boti roboteid, mis liiguvad ruute mööda. Samuti valmisrobotit Lego Edison, mida saab arvuti abil programmeerida, ja mõne ruutsentimeetri suurust Ozoboti robotit. “Ozoboti on hea kasutada paljudes ainetundides nii uue materjaliga tutvudes kui ka õpitud osa kinnistamisel,” selgitas õppekava arendusjuht.

Pedagoogidele tutvustati veebikeskkonda Google Forms, mis lihtsal moel võimaldab luua küsimustikke ja hiljem tulemusi analüüsida.

Õppepäevaga jäid osalejad rahule ja analoogseid üritusi tahetakse korraldada veel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles