Koidula kooli konverentsil esinevad Marilyn Jurman ja Erki Kaikkonen

Koidula gümnaasiumi tänavuse õpilaskonveretsi peaesineja on Marilyn Jurman.

FOTO: Madis Sinivee

Homme toimub Pärnu Koidula gümnaasiumis iga-aastane õpilaskonverets KOKOKO, mis sel aastal kannab pealkirja “See olen MINA” ja kutsub noori keskenduma eelkõige iseendale. Unistuste täitumise nimel tuleb hoolitseda nii oma vaimu kui keha eest.

Konverentsi avab jutuvestja Erki Kaikkonen ja peaesineja on näitleja, laulja ja joogaõpetaja Marilyn Jurman. Õpilased väitlevad teemal “Mina on tähtsam kui meie”.

Töötubades jagavad oma kogemusi ja oskusi näitlejad Rein ja Lauri-Kare Laos, joogaõpetaja Janne Ristimets, sotsiaalpedagoog Marianna Metsla, sportlane Henri Hiiemäe, nooraktivist ja ettevõtja Rudolf Kasper Naruski, personaal- ja rühmatreener Laura Siimenson, Pärnu haigla turundusspetsialist Errit Kuldkepp ja nooremleitnant Igor Novitski.

Kõik tänavuse õpilaskonverentsi külalised ja töötoad aitavad avardada noorte mõttemaailma ja ärgitavad rändama oma sisekosmoses. Räägitakse, kuidas olla õnnelikum, ja näidatakse, kui tähtis on oma tervise eest hoolt kanda, sest terves kehas on terve vaim. Veel õpetatakse töötubades, kuidas tulla toime stressi ja ärevusega, kuidas planeerida aega, maandada pingeid, toituda tervislikumalt ja olla iga päevaga aina rahulolevam, tasakaalukam, teadlikum, tugevam.

Koidula kooli konverentsi traditsioon ulatub aastasse 1953, KOKOKO nime kannab üritus aastast 1962.

Tagasi üles
Back