Lindi Meie Küla Pidu võtab aastaks aja maha

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Neli aastat on Meie Küla Pidu toonud linnarahva Lindi kalurikülla Pärnumaal.
Neli aastat on Meie Küla Pidu toonud linnarahva Lindi kalurikülla Pärnumaal. Foto: Lilli Tölp

Lindi rahva juba neli suve järjest korraldatud rannakülafestivali Meie Küla Pidu sel suvel ei tule. Hingetõmbepausi on vaja, et mõtteid koguda, pisut puhata ja rahulikult paika saada, kuidas, kellega ja kuhu edasi.

Avalikus teates nendivad tegijad, et kesk suurt suve on Lindi kaluriküla kogukond ikka maa- ja linnarahva külla kutsunud. Hulk uhkeid tiitleid on nopitud, veel suurem hulk häid sõpru leitud, lugematul hulgal ilusaid hetki jagatud. Aga sel suvel on asjalood sedamoodi, et Meie Küla Pidu teeb pausi. Selle asemel läheb Lindi rahvas ühes teistega hoopis laulupeole.

„Esimesel aastal sai välja öeldud niiviisi: Meie Küla Pidu toimub juuli esimesel laupäeval, välja arvatud laulupeoaastal, sest siis läheb meie küla laulupeole. Ja kuigi meil vahepeal tekkis eufooria, et teeme ikka igal aastal, olid need sõnad prohvetlikud ja nende järgi me nüüd käitume. Sest tõesti, ka meie küla rahvas läheb laulupeole,“ avaldas külarahva nimel Merle Jantson.

Tagasi üles