Õpilasmalev ootab suveks tööle 700 noort  

Laura Vadam
, reporter
Copy
Malev õpetab noorele iseseisvust, annab aimu töösuhetest ja samuti võimaluse sõpradega koos taskuraha teenida.
Malev õpetab noorele iseseisvust, annab aimu töösuhetest ja samuti võimaluse sõpradega koos taskuraha teenida. Foto: Urmas Luik

Pärnumaa õpilasmalevas (PÕM) saab tänavu ulatada abikäe ja teenida taskuraha turbarabas, festivalidel, kalmistul, Valgerannas, jahtklubis ja spaas. Peale selle kutsutakse noori muusikarühma, kes teeb malevalauludele muusikavideoid ja annab kontserte.

Malevasse oodatakse 13–19aastasi aktiivseid ja teotahtelisi noori. Korraldajad eeldavad osalejatelt eelkõige kohusetundlikkust, osavõtlikkust ja rõõmsameelsust. „Oodatud on noored, kes ei karda tööd ja tahavad veeta suve, tehes sõpradega midagi ägedat,“ sõnas PÕMi tegevjuht Hannele Uutsalu, kelle arvates õpetab malev noorele iseseisvust, annab aimu töösuhetest ja võimaluse sõpradega koos taskuraha teenida.

Eelmiste aastatega võrreldes on tänavu rohkem ööbivaid rühmi. „Nii saab kõige õigema malevakogemuse, sest kõrvuti elatakse kaks nädalat,“ arvas Uutsalu. Samuti on nimekirja lisandunud jahtklubi ja Tervise Paradiisi rühm, kus ettevõtlikud noored saavad panna käe külge asutuste mitmekülgses tegevuses.

Ühtlasi on sel suvel kaks ühisrühma (Aruküla ja Paikuse II), kus töötab kümme Pärnumaa ja kümme Tallinna eakaaslast.

Tänavu võetakse Pärnumaal malevasse 710 õpilast, kes teevad ligikaudu 34 000 töötundi, teenides kokku üle 100 000 euro.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles