T, 5.12.2023

Liinibussist leiti 6000 doosi jagu narkootikume (2)

Lauri Habakuk
, Pärnu Postimehe tegevtoimetaja
Copy
Pärnu bussijaamas sisenesid politseinikud Riiast Tallinna suundunud ühissõidukisse ja leidsid riiulist kampsunisse keeratud pappkarbi ja sellest kaks pulbriga täidetud kilekotti.
Pärnu bussijaamas sisenesid politseinikud Riiast Tallinna suundunud ühissõidukisse ja leidsid riiulist kampsunisse keeratud pappkarbi ja sellest kaks pulbriga täidetud kilekotti. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu bussijaamas peatub Riiast Tallinna suunduv liinibuss. Sellesse sisenevad politseinikud, kes asuvad ühissõiduki salongi läbi otsima.

Narkokoer leiab masina ülemisest riiulist kampsunisse keeratud pappkarbi, milles omakorda üks valge ja üks beežika pulbriga kott.

Oli selle aasta 19. veebruar.

Prokurör Olgerd Peterselli sõnutsi näitasid esialgsed kiirtestid, et tegu on amfetamiini ja fentanüüliga. Sellest kraamist piisanuks paarisajaks doosiks. “Seega oli alust kahtlustada suures koguses narkootikumide käitlemist,” tõdes Petersell.

Karbi bussi toonud 40aastane Janis peeti kohe kinni ja võeti kaks päeva hiljem prokuratuuri taotlusel vahi alla. Alles ekspertiisis selgus kotikeste tegelik sisu: esimene pulber sisaldas metamfetamiini, teine heroiini, metadooni ja karfentanüüli segu. “Karfentanüül on ülikange aine, mille ühest grammist saab miljon doosi,” selgitas prokurör. “Nii et selles väikeses karbis oli ligemale 6000 narkodoosi.”

Tegemist oli bussides tehtava pistelise kontrolliga, mida tavapäraselt korraldame siiski meile laekunud info ja vihjete alusel.
Tarmo Värat

Nagu Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Reinhold kinnitas, oli lätlasel kindel eesmärk: viia ained Eesti pealinna ja need seal üle anda. Kust narkootikumid pärnevad, pole teada. “Selle küsimusele meil praegu vastust ei ole,” sõnas Reinhold.

Suvepealinnas kopsaka narkootikumipakiga politseile vahele jäänud lätlast on varem koduriigis kriminaalkorras karistatud, kuid mitte narkokuritegude eest.

Küsimusele, kas tegemist oli pistelise kontrolliga või sisenesid politseinikud suvepealinna bussijaamas sellesse ühissõidukisse teadlikult, vastas Lääne prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Tarmo Värat nõnda: “Tegemist oli bussides tehtava pistelise kontrolliga, mida tavapäraselt korraldame siiski meile laekunud info ja vihjete alusel.”

Ametivõimud ei anna selget vastust küsimusele, kui sageli politsei välismaalt Eestisse sisenevaid ühissõidukeid kontrollib ja kui tihti neist midagi keelatut leitakse. “Mul ei ole siin Tarmo Värati vastusele palju lisada: kontrollitakse pisteliselt, enamasti mingi eelinfo alusel,” lausus Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik napisõnaliselt.

Sel kuul sõlmis narkokuller prokuratuuriga kokkuleppe ja nõustus nelja aasta pikkuse türmiga, millest viis kuud tuleb kohe ära kanda. Diiler veedab kevade Tallinna vanglas.

Ülejäänud kolm aastat ja seitse kuud vangistust jääb süüdimõistetul kanda tingimisi viieaastase katseajaga.

Kui Läti kodanik Janis juuni lõpus vabaneb, saadetakse ta Eestist välja ja viie aasta jooksul teda siia tagasi ei lubata.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles