Algas terviseradade vallutamine

Karl Hütt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kampaania kutsub terviseradadele sportima.
Kampaania kutsub terviseradadele sportima. Foto: Ardi Truija

Eesti terviseradadel algas eilsest kampaania “Rajavallutaja”, mille raames kutsutakse kõiki õue liikuma.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhi Alo Lõokese selgituse järgi on algatuse eesmärk kutsuda inimesi loodusesse, värske õhu kätte liikuma vanusest, liikumisviisist ja tempost sõltumata. “On viimane aeg jooksusussid ja rattakingad välja otsida, läbida teekond diivanilt välisukseni. Liikumisrõõm värskes õhus on nakkav ja mõjub kõigile hästi,” kinnitas Lõoke ja lisas, et kui on soov mõnel võistlusel rinda pista, tasub mõelda treenitusele ja valida vastav tempo.

Pärnumaal on kuus võrgustikku kuuluvat terviserada: Reiu–Raeküla, Jõulumäe, Sindi, Valgeranna, Vändra ja Tõstamaa rada, kus ei ole liikmemaksu ja mis ootavad liikumishuvilisi. Lähima neist leiab www.terviserajad.ee.

“Rajavallutaja” kestab kogu mai: lehekuu esimene pool keskendub jooksmisele ja kõnnile ning teine pool jalgrattasõidule. Rajavallutajaid premeeritakse värske õhu, rõõmsa tuju ja hea tervisega ja loosi läheb sportlikke auhindu.

Tagasi üles