Sisukord
Uudised
Postimees

Päästeamet soovitab talgulistel heita pilgu veeohutusstendidele

2 min lugemist
Päästeamet soovitab talgulistel kontrollida veeohutusstendide korrasolu. FOTO: Arvo Meeks

Sel nädalavahetusel kogunevad tuhanded Eesti inimesed “Teeme ära!” talgutele, et meie elukeskkond puhtamaks ja paremaks saaks. Peale tavapäraste koristustööde soovitab päästeamet talgulistel vaadata, kas koduümbrust annab ohutumaks muuta.

Kui läheduses on veeohutusstendid, mis mõni aasta tagasi just “Teeme ära!” raames püstitati, on hea kontrollida nende korrasolekut. Suvi ei ole enam mägede taga ja selleks tasub juba praegu valmis olla, kontrollides üle oma piirkonna ujumiskohad. Ohuolukorras abistav veeohutusstend peaks olema terve, infotahvli ja numbriga ja selle juures peavad olema esmased päästevahendid: päästerõngas ja viskeliin. Kui stendil esineb puudusi, tuleb sellest teatada telefonil 1524.

Peale üldkasutatavate ujumiskohtade tasub üle vaadata koduõue veesilma(d)e ohutus.

Talgujuhtidele tuletab päästeamet meelde, et järgida tuleb lõkketegemise ohutusnõudeid, et tööpäev rahulikult ja edukalt mööduks. Tuld võib teha vaid vaikse tuulega, jälgides hoolega, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalile. Lõke peab jääma ohutusse kaugusse hoonetest ja metsast. Lahtist tuld ei tohi kunagi jätta valveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, siis kustutada vee või summutada näiteks liivaga.

Lõkketegemise meelespea

 • Veenduge, et lõkkekoht on põlevast materjalist puhastatud, hoonetest eemal ja tuletegemisega ei kaasne ohtu loodusele.
 • Lõket tehke vaid vaikse tuulega ja tuleohu vältimiseks jälgige tuletegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, puudele või muule põlevmaterjalile.
 • Koduaias tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu, pappi ja paberit.
 • Tuleohtlikul ajal peab lõke olema metsast vähemalt 20 meetri kaugusel.
 • Alla meetrise läbimõõduga lõke peab olema vähemalt kaheksa meetri kaugusel mis tahes hoonest või põlevmaterjali hoiukohast (puukuurist vmt).
 • Üle meetrise läbimõõduga lõke peab asuma mis tahes hoonest või põlevmaterjali hoiukohast 15 meetri kaugusel.
 • Lõkke juures hoidke käepärast tulekustutusvahendid (näiteks ämber veega, tulekustuti).
 • Enne lahkumist veenduge, et lõke oleks täielikult kustunud.
 • Täpsemat infot tuletegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonil 1524.
  Allikas: Päästeamet
Seotud lood
20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto