Motosportlased võitsid Lätis kaks auhinda

Kahekordne Euroopa meister Kevin Saar teenis Läti krossil esimese auhinna.
Kahekordne Euroopa meister Kevin Saar teenis Läti krossil esimese auhinna. Foto: Rauno Kais

Lätis Ape krossirajal sõideti tihedas vihmasajus Eesti ja Läti motokrossi meistrivõistluste esimene ühisetapp.

Quadracer'ite sõitudes käis põnev heitlus esikohale paari aasta taguse Euroopa meistri lätlase Edgards Mengelise ja kahel viimasel hooajal EM-kulla võitnud pärnaka Kevin Saare vahel. Kui avasõidus suutis lätlane meie meest napi sekundiga edestada, siis teises sõidus oli kindlalt parem Saar, kelle edu lõpujoonel oli Mengelise ees üle 20 sekundi. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha lõunanaaber Valerijs Kuzmins. Joosep Eesmäe teenis etapil kaheksanda koha punktid ja Sander Lakiza oli 12.

MX2 klassis võitis mõlemad sõidud kindlalt lätlane Karlis Sabulis. Teisele kohale heitlesid nagu avaetapilgi Priit Rätsep (HRC Eesti Racing Team) ja Pärnu motoklubi kasvandik Jörgen-Matthias Talviku. Avasõidus edestas Rätsep noort pärnakat 0,2 sekundiga, kuid teises sõidus oli Talviku kord teisena lõpetada ja tänu sellele kuulus talle Sabulise järel ja Rätsepa ees teine koht. Paikuse motoklubi noormees Tamur Talviku lõpetas Läti krossi kuuendal kohal.

Kõige kiiremate tsiklite MX1 klassis pani teist etappi järjest oma paremuse maksma Tanel Leok (Sõmerpalu MK), võitjale järgnesid lätlased Matiss Karro ja Toms Macuks. Paikuse motoklubi värvides kihutav Hendrik Talviku sai 11. koha.

Motokrossi Eesti meistri- ja karikavõistlused jätkuvad 25. mail Tihemetsas.