Vaadates Eesti peavoolumeediat, on kevad koos lume sulamisega jätnud meediatarbijatele üpris kurva pildi, sest ajakirjanduse peavoolu katnud lumekihi alt on hakanud välja tulema seal peidus olnud nähtused, mis ehmatavad meedias iga päev toimetajaid endidki.
Peeter Järvelaid: Tasakaalukusest meedias ja ühiskonnas
Mitte enam lapsesuu ei ütle, et meie meediakuningad on paraadil alasti, vaid seda julgevad välja öelda ikka enam meediatarbijad ja -tegelased ise. Eesti Vabariigi president kuulutas riigis peale raierahu välja meediarahu, mida ta nimetas viharahuks. Nüüd, kui avalik-õigusliku meedia juhid on asunud presidendi suunist ellu viima, on osa ajakirjanduses tegutsejaid imestunud, et vihakõnede piiramise üleskutse puudutab osaliselt mõnda nende agaramat kolleegi.
Meediasõdade kangelased on jäänud kevadele veidi jalgu, sest eestlane läheb kevadel maale ja seal ümbritseb teda loodus, kus kevades on enamuses armastus ja positiivne tulevikupilt. Sellel foonil maale kaasavõetud raadiost kostev räme sõim ja katsed ikka vingemalt üksteist üle trumbata löövad meediatarbijat eriti valusalt kõrva pihta. Mis on Eesti ühiskonnas juhtunud?