Noored pärnakad jõudsid laulusaate "Tähtede lava" poolfinaali

Laura Vadam
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lauluõpetaja Toomas Voll iseloomustab Mägarit kui intelligentset ja töökat noort.
Lauluõpetaja Toomas Voll iseloomustab Mägarit kui intelligentset ja töökat noort. Foto: Kairit Leibold

Reede õhtul ETV eetris olnud saate “Tähtede lava” (varasem “Laulukarussell”) eelvoorus säranud Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi poiss Hans-Martti Mägar ja Paikuse põhikooli neiu Jete-Pauline Ollep pääsesid žürii otsusel edasi sel reedel toimuvasse poolfinaali. Mägar, kes mängib Endla lavastuses “Oliver Twist” peaosalist, jõudis lemmiklauluvoorus kohtunike südamesse Karl-Erik Taukari palaga “Seitse pühapäeva”. Ollepi esituses kõlas ansambli Curly Strings teos “Mul on hea”.

Mägari juhendaja Toomas Volli arvates paistis noormees 11–13aastaste vanusekategoorias silma ea- ja võimetekohase repertuaariga. “Tegelikult oli meil väga hea kombo: Hans-Marttiga laulsid minu laulustuudio tüdrukud. Esitusel oli hea fiiling. Kindlasti mängib rolli eestikeelne laul,” tõdes Voll. Pool võistlejatest esitas inglisekeelse pala. Kohtunikud Rasmus Puur, Gerli Padar ja Jüri Pootsman saatsid järgmisse vooru just kaks emakeeles laulnud noort, sealhulgas pärnaka.

Jaanuaris võitis Mägar oma vanusekategoorias lauluõpetajate seas hinnatuima üleriigilise konkursi Solistica, kus niisamuti jäi silma eakohase, enesekindla ja karakteerse esitusega. Juhendajal on kasvandiku kohta öelda vaid kiidusõnu.

Tagasi üles