Tomatitaimedest saadab menu vanu lemmikuid

Sirle Matt
, reporter
Copy
Ülo ­Sootee on Pärnu turul tomati­taimedega kaubelnud viimased kuus aastat, ent juba nõukogude ajal müüs ta toonases Leningradis ja Pihkvas omakasvatatud kurke-tomateid.
Ülo ­Sootee on Pärnu turul tomati­taimedega kaubelnud viimased kuus aastat, ent juba nõukogude ajal müüs ta toonases Leningradis ja Pihkvas omakasvatatud kurke-tomateid. Foto: Urmas Luik

Eile Pärnu Vanal turul Vahtra talu tomatiistikuid müünud proua õpetas, et tomatitaim võib külmas siniseks minna, aga jääb ellu. “Ta on kartuli sugulane,“ põhjendas ta.

“Kevad on tänavu ebasobiv, sest vahepeal tegi sooja,” nentis taimemüüja eilsel tuulisel ja kümmekonna plusskraadiga ennelõunal. Sellegipoolest jagus turul tomati- ja kurgitaimedega kauplejaid. Sekka maitsetaimi ja juba suvelilligi.

Vahtra talu oli eile turul väljas kümne tomatisordiga. Müüja, kes ei soovinud oma nime lehe­lugejatele avaldada põhjusel, et pole taimi ise kasvatanud, märkis, et talul on igal aastal müügis enam-vähem samad sordid, mille järele on nõudlust. “Päris moodsad sordid ei taha minna, ostetakse üks prooviks,“ tähendas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles