Suvepealinna jõudnud Eesti korvpallimeistrivõistluste pronksiseeria teine mäng Pärnu Sadama ja Taltechi vahel pakkus pealtvaatajatele kõvasti närvikõdi. Pärnu fännide suureks rõõmuks kallutasid nende lemmikud selle lisaajal enda kasuks.

Pärnu meeskond asus mängu Demetre Riversi kolmesest juhtima ja kasvatas edu kaheksa punktini (12:4), kuid pealinna tiim vähendas veerandaja lõpuks vahe kahe silmani (13:11).

Teise veerandi alguses pääses TalTech Eric Schmalzi kolmepunktiviskest esimest korda ette ja punkt punkti heitluses mindi külaliste 33:31 vedamisel poolajapausile.

Pärnu Sadama korvpallimeeskond sai Eesti meistrivõistluste pronksiseeria teises mängus kodusaalis TalTechi üle lisaajal kuuepunktise võidu ja on ajaloolistest medalitest ühe võidu kaugusel. Foto: Mailiis Ollino

Kolmanda veerandi alguses võitles Pärnu meeskond kätte viiepunktise edumaa, ent seejärel olid taas kindlamad pealinlased, kelle 48:44 juhtimisel mindi viimasele lühikesele vaheajale.

Neljanda veerandaja kolmandaks minutiks oli Pärnu sisse teinud kuuepunktise vahe, kuid vastased keerasid selle kaheks viimaseks minutiks enda kolmepunktiseks eduks. Pärnu meeskond pääses uuesti juhtima 1.20 enne veerandaja lõppu, kui korvi alt tabas Justin Alexander Alston. 48 sekundit enne sireeni viskas Henri Wade-Chatman kahest vabaviskest sisse ühe ja Pärnu tiim pääses ette kahe silmaga: 64:62. 19 sekundit enne mänguaja lõppu läks Pärnu tiimi rünnakul raskele tagasihüppelt viskele Wade-Chatman ja kodumeeskonna poolehoidjate suureks rõõmuks läbis pall korvirõnga. 66:64 Pärnule.

18 sekundit enne veerandaja lõppu peatas Alston Schmalzi läbimurde veaga ja kui kohtunikud vaatasid selle episoodi videost üle, otsustasid nad määrata ameeriklasele sihiliku vea. Schmalz ei eksinud vabaviskejoonel, tuues tabloole numbrid 66:66. Lõpusekunditel pääses Schmalz veel korra viskele, kuid ei tabanud. Tuli minna lisaajale.

Viie minuti pikkusel lisaperioodil pääses Sadama tiim Alstoni, Riversi ja Wade-Chatmani vedamisel juhtima ja ehkki TalTachi liidriks kerkinud Schmalz vastas valusate korvidega, õnnestus pärnakatel kallutada mäng 79:73 enda kasuks ja astuda ihaldatud ajaloolistele medalitele sammuke lähemale. Kahe mängu järel juhib Sadam kolme võiduni mängitavat pronksiseeriat 2:0.

Sadama suurimad skoorijad olid Wade-Chatman 17 ja Demetre Rivers 15 punktiga ja kogu pärnakate algviisik viskas kahekohalise arvu punkte. Kaksikduubli tegi 12 silma kirja saanud ja 11 lauapalli võtnud Alston.

Üleplatsimees oli TalTechile 26 punkti toonud Schmalz.

Pärnu meeskonna tabavusprotsent oli platsilt 40 ja TalTechil 34. Kohaliku tiimi suurim eduseis oli mängus kaheksapunktine, TalTech sai nautida viiepunktist edumaad.

Pronksiseeria kolmas mäng tuleb reedel Tallinnas.

Kolmel eelmisel hooajal on Pärnu korvpallimeeskond saavutanud Eesti meistrivõistlustel neljanda koha.