Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

12 pensionäri avalik pöördumine

2 min lugemist
FOTO: Toomas Huik / Scanpix

Meie oleme need pensioniealised inimesed, kes 2000. aastate alguses ostustasid liituda teise pensionisambaga. Oleme enda nahal kogenud pensionisüsteemi probleeme ja leiame, et on viimane aeg, et keegi asuks pensionisüsteemi asemel kaitsma pensionäre ja pensionikogujaid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Pöördumine on ajendatud finantssektori esindajate avalikust kirjast, milles nõuti senise pensionisüsteemi säilimist. Pöördumisele allakirjutanud leiavad, et ühtegi süsteemi ei tasu hoida süsteemi enese pärast, vaid alati tuleb seada esikohale inimeste huvid. Riiklik sunduslik kogumispensioni süsteem ei ole seadnud esikohale praeguste ega tulevaste pensionäride huve, seetõttu on aeg anda inimestele õigus enda kogutud sääste ise käsutada.

Pensionisüsteemi eesmärk peab olema samasuguse maksukoormuse korral võimalikult suur keskmine pension. Suur osa inimestest, kes kunagi teise pensionisambaga liitusid, ei teadnud, et riigi neljaprotsendine panus teise sambasse tuleb esimese samba arvelt. Seepärast kannatavad enim madala sissetulekuga inimesed, sest just nemad kaotavad teise samba tõttu oma tulevases pensionis.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto