Nädalast jäi kõlama: Rohkem ülikooli!

Kalev Vilgats
, Pärnu Postimehe arvamustoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Andres G. Adamson

Esmaspäeval ­kohtusid Pärnus võim ja vaim. Pärnu linnapea Romek Kosen­kranius ja Tartu ülikooli rektor Toomas Asser panid käe alla leppele, millega linn toetab TÜ Pärnu kolledžit kuni poole miljoni euroga aastas. Mul pole mingit kahtlust, et pärnakad on üsna kõrghariduse ja siinse kõrgkooli usku. Kuidagi ei tahaks, et pärast kogu raha-, aja- ja närvikulu peaks kolledž uksed kinni panema.

Soovitan nädalavahetusel võtta kätte 9. mai Pärnu Postimees ja lugeda mõttega kolleeg Lauri Habakuke intervjuud kolledži direktori Garri Raagmaa ja TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaani Raul Eametsaga, kes Pärnus sündinud ja Sindi keskkooli lõpetanud.

Minul tekkis seda intervjuud lugedes küsimus: kui palju on ülikoolil sõltumatut otsustamisõigust, et paindlikult reageerida muutustele, mis tingivad ümberkorraldusi kõrghariduse andmises? Kas on mõeldav, et ülikool saab takistusteta toimetada regionaalse akadeemilise hariduse andmisel, arvestades kohalikku eripära ja muutuvaid vajadusi?

Tagasi üles