Noorpurjetajad võistlesid Leedu regatil

Nida regatil startis kuni 16aastaste Optimist-klassis 79 paati.
Nida regatil startis kuni 16aastaste Optimist-klassis 79 paati. Foto: Pärnu jahtklubi

Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilased panid nädalavahetusel oma võimed proovile Optimist-klassis Leedu Kevadregatil Nidas. Nelja sõidu kokkuvõttes oli parim lõunanaaber Ricards Mucins, meie poiss Andrias Sepp seilas teise auhinna vääriliselt ja kolmandaks tuli võitja kaasmaalane Rihards Plavinš.

Tüdrukutest võitis regati leedulanna Meda Rimaite, Pärnu piiga Angeliina Maria Isabel Õunap sai Eesti parimana neljanda koha ja Emma Mia Kaar oli seitsmes. Kokku startis kuni 16aastaste Optimist-klassis 79 sportlast Eestist, Lätist ja Leedust.

„Esimene võistluspäev möödus meil Nidas tuult oodates ja teisel päeval saime kirja vaid ühe sõidu,“ rääkis Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb. „Teine võistlussõit katkestati poole pealt, sest tiheda udu tõttu kadus nähtavus. Viimasel päeval saadi kirja kolm sõitu. Kuigi viis meie noorsportlast oleksid vanuse järgi sobinud võistlema klassis U12, otsustasime, et endast vanematega konkureerides saavad nad tunduvalt rohkem väärtuslikke kogemusi.“

Eeloleval nädalavahetusel võistlevad Eesti ja lähinaabrite svertpaadipurjetajad Pärnu lahel pika traditsiooniga Kevadregatil klassides Optimist, Laser Radial, Laser 4,7 ja Zoom8.