Superkross jätkub Laitse rajal

Joel Kukk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Krossiautod sööstavad Laitse rallipargi raja esimesse kurvi.
Krossiautod sööstavad Laitse rallipargi raja esimesse kurvi. Foto: Pille Russi

Pühapäeval kihutavad Eesti ja lähinaabrite autosportlased Laitse rallipargis Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja neljandal etapil Milrem LCM OÜ auhindadele.

Võistlussarja peakorraldaja Eiki Eriste sõnade kohaselt jahivad superkrossi edetabelipunkte kuue masinaklassi sõitjad. 650 ccm krosskartide taltsutajad võistlevad Eesti karikasarja etapil ja Peterburi poisid võtavad väiksema kubatuuriga kartidel omavahel mõõtu Erki Spordi noortesarjas.

Seni sõidetud etappide järel on superkrossi liidrid Marten Põder (noorteklass), Kert Klemmer (2WD), Silver Viilas ja Andrus Vendel (RWD), Marko Andreas Muru (vabaklass) ja Kevin Allik (rahvakross ja superfinaal).

Võistluspäev Laitses algab kvalifikatsioonisõitudega ja pool tundi pärast keskpäeva stardib esimene grupp viis ringi kestvale eelsõidule. Kõigil klassidel on kavas kolm eelsõitu ja etapi võitjad selguvad üheksa ringi pikkuste finaalidega. Tavakohaselt lõpetab võistluspäeva superfinaal, kuhu pääseb iga masinaklassi kaks kiiremat.

Tagasi üles