Prokuratuur süüdistab Piiri kohviku röövis kolme Pärnumaa meest

Häädemeeste vallas Reiu külas asuva Piiri kaupluse-kohviku rööv pandi toime mullu 29. novembril veidi pärast kella 22.

FOTO: Urmas Luik

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab kolme Pärnumaa noormeest Piiri kohviku röövis eelmise aasta 29. novembril.

Süüdistuse järgi tegutseti kokkuleppe järgi. “Kaks maskis meest sisenesid kohvikusse, kus üks neist haaras kassaaparaadist sularaha, samal ajal kui teine mees kohviku müüjat peksis. Kolmanda mehe roll oli kaks kaaslast musta Volkswagen Passatiga Piiri kohviku juurde ja hiljem sealt ära sõidutada,” selgitas prokurör Merike Lugna. “Igaühe panus oli erinev, kuid ühise plaani järgi tegutsemise tõttu on kõigile esitatud sama süüdistus: rööv, mille grupp on toime pannud.”

Grupiviisilise röövi eest on süüdimõistmisel ette nähtud vangistus kolmest 15 aastani.

Kõik kolm meest on varem kriminaalkorras karistatud. 28aastast Tiitu on varem karistatud joobes juhtimise eest ja 27aastast Fred-Rened vägivalla tõttu võimuesindaja suhtes. 28aastast Raimondit on karistatud kahel korral süstemaatilise lubadeta juhtimise ja võõra vara hävitamise eest. Röövi ajal kandis Raimond tingimisi karistust ja võeti eeluurimise jooksul vahi alla.

Rööviga tekitati kohvikule kahju 134 eurot, peksmise tõttu on kohviku müüja esitanud tsiviilhagi nõude ligikaudu 1500 eurot. Kohtuistungi algusaeg pannakse paika eelistungil 15. mail.

Tagasi üles