“Tahan trahvi maksta, aga ei oska!”

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Liikluseeskiri on järgimiseks nii Eestis kui mujal riikides. Nii tasub arvestada, et seda eirates võib järgneda vastutus.
Liikluseeskiri on järgimiseks nii Eestis kui mujal riikides. Nii tasub arvestada, et seda eirates võib järgneda vastutus. Foto: Margus Ansu

Kui oled Euroopa Liidu riigis eiranud liikluseeskirja, näiteks on kaamera tuvastanud lubatud sõidukiiruse ületamise, trahvist ei pääse. Teatise kohalejõudmine võib võtta küll omajagu aega, kuid ükskord see laekub. Näiteks jõudis Leedus kiiruseületamise eest saadud trahvi teade pärnaka postkasti pea aasta pärast. Kas ja kuidas oma võlg võõra riigi ees klattida?

Kaheksaleheküljelises valdavalt leedukeelses trahviteatises seisab: “Juhindudes Leedu Vabariigi haldusõigusrikkumise seadustiku 611. paragrahvist, soovitame teile kuni 2019.05.19 rahaline trahv 60 eurot.”

Rahva seas on levinud arusaam, et välisriigis mõistetud rahalist karistust või trahvi liiklusrikkumise eest ei pea maksma või et maksmata jätmisega ei kaasne midagi hullu.

Asjalood on muutunud.

Tagasi üles