Sisukord
Tarbija
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

“Tahan trahvi maksta, aga ei oska!”

2 min lugemist
Liikluseeskiri on järgimiseks nii Eestis kui mujal riikides. Nii tasub arvestada, et seda eirates võib järgneda vastutus. FOTO: Margus Ansu

Kui oled Euroopa Liidu riigis eiranud liikluseeskirja, näiteks on kaamera tuvastanud lubatud sõidukiiruse ületamise, trahvist ei pääse. Teatise kohalejõudmine võib võtta küll omajagu aega, kuid ükskord see laekub. Näiteks jõudis Leedus kiiruseületamise eest saadud trahvi teade pärnaka postkasti pea aasta pärast. Kas ja kuidas oma võlg võõra riigi ees klattida?

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kaheksaleheküljelises valdavalt leedukeelses trahviteatises seisab: “Juhindudes Leedu Vabariigi haldusõigusrikkumise seadustiku 611. paragrahvist, soovitame teile kuni 2019.05.19 rahaline trahv 60 eurot.”

Rahva seas on levinud arusaam, et välisriigis mõistetud rahalist karistust või trahvi liiklusrikkumise eest ei pea maksma või et maksmata jätmisega ei kaasne midagi hullu.

Asjalood on muutunud.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto