Superkross jätkus põneva võidukihutamisega Laitses

Joel Kukk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Opel Kadetti taltsutav Pärnu võidusõitja Vahur Kupper pani rahvakrossi finaalsõidus oma paremuse maksma.
Opel Kadetti taltsutav Pärnu võidusõitja Vahur Kupper pani rahvakrossi finaalsõidus oma paremuse maksma. Foto: Pille Russi

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi sarja neljandal etapil kihutas Laitse rallipargi rajal ligemale poolsada autosportlast Eestist, Lätist ja Venemaalt Milrem LCM OÜ karikatele ja paremus selgitati seitsmes arvestuses.

Rahvakrossi finaalsõidus tuiskas esimesena finišisse sarja mullune võitja Vahur Kupper (Opel Kadett), teise auhinna teenis Erki Külvi (Honda Civic) ja kolmandaks tuli Tanel Raudsepp (Volkswagen Golf 2).

Esiveoliste autode finaalis pani Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt) oma paremuse maksma, teisena lõpetas Simo Lind (Opel Astra) ja kolmanda poodiumikoha hõivas üle pika aja taas rallikrossil kihutanud Siim Ots (Volkswagen Golf 2).

Vabaklassis võidutses sarja liider Ainar Arula (Mitsubishi Lancer EVO 6), kannul Andreas Aruaas (Ford Fiesta MK6) ja Sten Sander (Subaru Impreza).

Tagaveoliste autode klassis olid kolm kiiremat BMWga sõitnud mehed. Esimese auhinna teenis Kris Hahn, talle järgnesid Andrus Vendel ja Silver Viilas.

Kolme riigi krosskardisõitjate omavahelises arveteklaarimises oli 650 ccm klassis kiireim lõunanaaber Davis Dobiass, teiseks tuli tõusev täht Karl Martin Miliste ja kolmanda koha karika sai paljukordne Eesti meister Laur Langeproon.

125 ccm klassis oli nii eelsõitudes kui finaalis kiireim Peterburi noormees Aleksandr Polianski, poodiumi madalamad astmed hõivasid võitja klubikaaslased Andrey Stepanov ja Anastasia Ilina.

Võistluspäeva viimases vaatuses, seitse ringi kestnud superfinaalis kihutas esimesena üle lõpujoone Kristofer Lupp, kannul Erki Külvi ja Kris Hahn.

“Laitse kross pakkus nii sõitjatele kui arvukale publikule erakordselt palju põnevaid sündmusi,” ütles superkrossi sarja peakorraldaja Eiki Eriste. “Igas klassis nägime tuliseid heitlusi pjedestaalikohtade nimel, mehed andsid ikka täiega ja masinatest võeti välja viimane.”

Erki Spordi superkrossi karikasarja järgmine etapp sõidetakse 16. juunil Pärnumaal Taali rajal.

Tagasi üles