Noored merekarud teenisid kodulahel neli auhinda

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Esimest hooaega Zoomil purjetav Lisbeth Taggu pani kodulahel oma paremuse maksma.
Esimest hooaega Zoomil purjetav Lisbeth Taggu pani kodulahel oma paremuse maksma. Foto: Pärnu jahtklubi

Kodulinna sportlased võitsid reedest pühapäevani kestnud noorpurjetajate rahvusvahelisel Pärnu Kevadregatil ühe esikoha ja kolm teist kohta.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis oli kuue sõidu kokkuvõttes kindlalt parim lõunanaaber Ricards Mucins, võitjale järgnesid mullune Eesti edetabelijuht Andrias Sepp Pärnu jahtklubist ja parima tüdruku tiitli teeninud Läti piiga Agate Einause. Üldarvestuses seitsmendana lõpetanud pärnulanna Angeliina Maria Isabel Õunap pälvis õrnema soo teise auhinna. Pert Salundi lõpetas regati kodulahel 13. kohal, Kardo Remi Kaar oli 14., Emma Mia Kaar 16., Daniel Johan Andres Õunap 17., Erico Tent 19., Dagne Aasmaa 20., Martin Rahnel 21., Laura Marii Taggu 22. ja Kevin Aus 23.

Klassis Zoom 8 võtsid omavahel mõõtu Pärnu ja Tallinna Kalevi purjespordikoolide õpilased. Regati võitis meie neiu Lisbeth Taggu, teise auhinna vääriliselt seilas tema klubikaaslane Karel Ratnik ja kolmandaks tuli pealinna piiga Romi Safin.

Klassis Laser 4,7 võitis regati lätlanna Elza Cibule. Pärnu jahtklubi sportlastest sai Kirill Semenov viienda koha, Liise Väliste oli kuues ja Kaur Oskar Volt seitsmes. Laser Radialide konkurentsis oli parim Silver Vahstein Saaremaa merispordi seltsist ja pärnulanna Nele Leit Teetlaus sai kaheksanda koha.

Eeloleval nädalavahetusel seilavad Pärnu avamerejahtide meeskonnad kahel päeval traditsioonilisel Jaan Hermani regatil.

Tagasi üles