Joosep Pärn kihutas Leedu krossil mehiselt

Pärnu motoklubi kasvandik Joosep Pärn asub juunioride motokrossi Euroopa meistrivõistluste Kirde regiooni edetabelis neljandal kohal. Foto: Rauno Kais

Pärnu motoklubi noormees Joosep Pärn teenis Leedus Šiauliai krossirajal juunioride Euroopa meistrivõistluste Kirde regiooni etapil 85 ccm masinaklassis kahe sõidu kokkuvõttes kuuenda koha.

Avasõidus kuulus kolmikvõit lätlastele: esimesena kihutas üle lõpujoone Edvards Bidzans, kannul Karlis Alberts Reisulis ja Roberts Lusis. Pärn finišeeris viiendana. Teistest eestlastest olid Mikk Martin Lõhmus kümnes, Richard Paat 11., Mark Peterson 19. ja Romeo Pikand 23.

Teise sõidu võitis taas Bidzans Reisulise ees ja kolmandaks tuli venelane Zakhar Osmolovski. Eesti parimana oli Lõhmus viies ja Pärn sai seitsmenda koha.

Kahe etapi järel on Kirde regiooni liider maksimaalse 100 punktiga Bidzans, talle järgnevad Leedus viienda koha saanud lätlane Kirils Maslovs 72 ja Lusis 71 silmaga. Pärn asub 61 punktiga edetabeli neljandal real.

Kirde regiooni järgmine etapp sõidetakse 1. ja 2. juunil Lätis Gulbenes. EMi finaal, kuhu pääseb iga nelja Euroopa regiooni kümme paremat, toimub 27. ja 28. juulil Tšehhis Loketi krossirajal.