Jeruusalemma sümfooniaorkester toob kontserdimajja imelapse

Andres Mustonen nimetab Iisraeli noort pianisti, 2000. aastal sündinud Tom Borrow’d kahtluseta imelapseks ja tulevaseks maailmalavade superstaariks.

FOTO: Yoav Etiel/Pärnu kontserdimaja

Täna õhtul lõpetab Pärnu kontserdimaja hooaja oma 80 musitseerimisaastat tähistav Jeruusalemma sümfooniaorkester, kellega soleerib noor pianist Tom Borrow, keda dirigent Andres Mustoneni sõnutsi võib kahtluseta nimetada imelapseks ja maailmalavade võrsuvaks superstaariks.

“Ta on värske, noor ja intelligentne muusik, kelle esitus on uskumatult küps ja läbitunnetatud. Tema virtuoossus on enneolematu. Mitte ühtegi viga terve Beethoveni kontserdi jooksul, isegi kõige pisemat eksimust!” ei hoidnud Mustonen kiidusõnade pealt kokku.

2000. aastal sündinud Borrow alustas klaveriõpinguid viieaastasena ja on nüüdseks solistina musitseerinud muu hulgas nii Jeruusalemma, Iisraeli Rishon LeZioni kui Ashdodi sümfooniaorkestriga.

Iisraelis sageli käiv Mustonen märkis sedagi, et Eestisse tuleval Jeruusalemma orkestril on väga oluline roll oma maa heliloojatelt  muusika tellimises, esitamises ja salvestamises. Näiteks Jeruusalemma 3000. aastapäeva tähistamiseks telliti ja esmaesitati tänapäeva tipphelilooja Krzysztof Penderecki oratoorium “The Seven Gates of Jerusalem”.

Pika tegutsemisaja vältel on orkestri ees musitseerinud arvukalt legendaarseid interpreete, nende hulgas Igor Stravinski, Arthur Rubinstein, Yehudi Menuhin, Isaac Stern, Yo-Yo Ma, Pierre Boulez, Martha Argerich ja Radu Lupu. Eestis juhatab kollektiivi Beethoveni ja Brahmsi teoste ettekandmisel orkestri sagedane külalisdirigent Andres Mustonen.

Pärnu kontserdimaja hooaja lõppkontserdil teeb kaasa Tallinna huvikeskuse Kullo tütarlastekoor Ellerhein. Vokaalsolistide Arete Kerge ja Kadri-Liis Kuke osalusel tulevad esitusele fragmendid Mendelssohni “Suveöö unenäost”.

Tagasi üles