Galerii: Endla näitlejad viisid oma tegelased spaatama

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Endla tänavune suvelavastus “Ihu paradiis” räägib aastast 1838, mil Pärnus saab esimesest vast valminud askeetlikust supel­asutusest alguse Pärnu kuurordi kuulsusrikas ajalugu. Tüki peategelased Johann Voldemar Jannsen (Ott Raidmets) ja Richard Wagner (Priit Loog) katsetavad seal ära Pärnu esimese spaa.

Sestap otsustasid näitlejad oma peategelastele esietenduse eel elamuse pakkuda ja näidata neile, kui palju vahepeal spaandus nüüdses suvepealinnas arenenud on.

Jannsen ja Wagner hullasid enneolematus mullivannis, lõõgastusid basseini transporditud Surnumere vees ja tuhisesid kilgates alla ei-tea-millega-lõppevaist liutorudest. Lõpuks määriti nad üleni kokku Eesti järvemudaga, millel olla raviomadused. Pärast protseduure olid mehed sedavõrd lõdvestunud, et olgu nende töö nii tore kui tahes, tundus tagasiminek Koidula muuseumi varjulisse aeda ületamatu sammuna.

Tagasi üles