Pärnus saavad kokku Eesti ja Soome sõpruslinnad ja -vallad

Pärnus on täna ja homme Eesti ja Soome sõpruslinnade ja -valdade kokkutulek.

FOTO: Urmas Luik

Pärnus on täna ja homme Eesti ja Soome sõpruslinnade ja -valdade kokkutulek.

Kokkutulekust võtab osa 16 Soome ja 23 Eesti omavalitsuste esindajat. Estonia spaa- ja konverentsikeskuses aset leidval konverentsil on kavas mitmesugused töötoad. Üritusel osalejad jagavad sõpruskoostöö parimaid kogemusi, tutvustatakse nutikaid lahendusi kohalikes omavalitsustes ning võimalusi euroraha toel atraktiivset elu- ja ettevõtluskeskkonda arendada.

„Eesti ja Soome omavalitsustel on taasiseseisvumise algusaastatesse ulatuv kokkutulekutraditsioon, mida soovime kindlasti veel pikalt jätkata,“ ütles Eesti linnade ja valdade liidu juhatuse esimees Tiit Terik.

„Kahtlemata on need kaks päeva täis sisutihedaid arutelusid ja uute sidemete loomist. Ametlike kohtumiste kõrval on oluline, et omavalitsusjuhtidel oleksid head suhted ka isiklikul pinnal. On selge, et kui riigijuhtidel või linnapeadel on teise riigi kolleegid sõprade nimekirjas, annab see koostööle palju juurde“.

Üritusel sõlmitakse Soome kohalike ja regionaalsete omavalitsuste liidu ja Eesti linnade ja valdade liidu koostööleping aastateks 2019–2022.

„Soome omavalitsused ja nende liit hindavad väga lähedast sõprust ja koostööd Eesti kolleegidega. Mõlema riigi omavalitsused saavad üksteiselt väga palju õppida. Koostööprotokolli allkirjastamine sümboliseerib meie tihedaid sidemeid,“ ütles Soome kohalike ja piirkondlike omavalitsuste liidu asedirektor Timo Reina.

„Soome ja Eesti omavalitsusliitude koostöö eesmärk on info- ja kogemustevahetus omavalitsuste jaoks aktuaalsetes küsimustes. Koostöövormideks on muuhulgas asjatundjate kohtumised ning sõpruslinnade ja -valdade tegevus. Koostööpõhimõtte kohaselt katab kumbki lepingupool ise enda kulud,“ märkis linnade ja valdade liidu asedirektor Jan Trei.

Eesti-Soome sõpruslinnade ja -valdade kokkutuleku korraldas Eesti linnade ja valdade liit koostöös Pärnu linnavalitsuse ja Soome Kuntaliitoga. Sõpruskohtumise eesmärk on kohalike omavalitsuste rahvusvahelise koostöö edendamine ja ühistegevuse korraldamine. Tänavune kokktulek on järjekorras seitsmes. Esimene Eesti-Soome sõprusomavalitsuste kokkutulek toimus aastal 1996 samuti Pärnus.

Tagasi üles