Motopoisid kihutasid Jaanikese krossil mehiselt

Joel Kukk
Pärnu poiss Theo Kolts oli Jaanikese krossil kiireim nii kvalifikatsioonis kui mõlemas võistlussõidus. Foto: Rauno Kais

Kodulinna sportlased võitsid Olerexi motokrossi noorte karikasarja kolmandal etapil Valgamaal Jaanikese rajal kaks poodiumikohta.

Kõige pisemate tsiklimeeste klassis 50 PW/Mini pani Vihuri tiimi kuuluv Pärnu poiss Theo Kolts oma paremuse maksma nii kvalifikatsioonis kui mõlemas võistlussõidus. Madalamad poodiumikohad hõivasid Chris Ryan Kaljumäe (RedMoto Racing) ja Steven Eugen Tiitso (KTM). Markus Rotmeister (Pärnu MK) lõpetas krossi viiendal kohal.

50 ccm B-klassis oli parim Gregor Lootus (Motoextreme), Robin Arukase Pärnu motoklubist kihutas kolmanda auhinna vääriliselt ja Karl-Martin Kukk tuli üheksandaks. Tristan Loob oli juunioride 85 ccm klassis seitsmes ja Rasmus Rotmeister sai 65 ccm arvestuses 26. koha.

Samal rajal sõidetud Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistluste avaetapi võitis eelmise aasta meister Heido Havam (HRC Racing). Tihemetsa klubi sportlased Kaido Raal ja Marko Tenno olid vastavalt kümnes ja 13.

Noorte karikavõistluste neljas ja Pitbike Openi meistrisarja teine etapp sõidetakse 21. juulil Türi külje all Kihli motokeskuses.