Video: suurel kiirusel ratta kaotanud vallavanema ralliauto sai pidama Läti talumehe õuel

Häädemeeste vallavanemast rallisõitja Karel Tölbi Hondal rebenesid Läti ralli avakatsel amordi kinnitused käändmiku küljest ja 140kilomeetrisel tunnikiirusel piduriteta jäänud autol kulus pidama saamiseks veerand kilomeetrit. FOTO: Karel Tölp

Lõunanaabrite korraldatud Liepaja ralli algas LRC5-klassis Honda Civic Type-R-iga kihutanud Pärnumaa ekipaažile Karel Tölbile - Martin Vihmannilile korraliku ehmatusega, kui 140kilomeetrisel tunnikiirusel irdus sõiduki küljest üks ratastest ja kadusid pidurid. 250 meetri pikkuse veeremise järel sai auto pidama taluõuel.

“Ühelt nukilt tulles pidurile vajutades käis esiots vastu maad ja auto hakkas hoobilt vasakule kiskuma. Sain kuidagi auto teele tagasi ja siis teisele poole pervele, seejärel õnneks otseks ja siis kurvist ülesse maja õue. Kuurist jäi puudu umbes kolm meetrit ja kõrval seisis veel peremehe auto,” meenutas Tölp õnnelikult lõppenud intsidenti.

Pealtvaatajad ei sattunud intsidendi tõttu ohtu. “Ainult hooviväravas seisnud turvamees pidi eest ärasaamiseks väikese hüppe tegema,” ütles Tölp.

Häädemeeste vallavanemast rallimehe sõnutsi juhtus õnnetus kohe esimesel katsel. Sõidetud oli kümmekond kilomeetrit, kui amordi kinnitused rebenesid pidurdusel käändmiku küljest.

Nii jäi Pärnumaa meestel Euroopa meistrivõistluste etapp, mille raames peeti kaks Läti meistrisarja sõitu, pooleli veel enne, kui see õieti alata oli saanud.

Teiseks päevaks leidsid rallimehed tuttavate abiga Ventspilsist uue esivedrustuse ja mehaanikud lõpetasid auto kallal töö alles hommikul.

Häädemeeste vallavanemast rallisõitja Karel Tölbi Hondal rebenesid Läti ralli avakatsel amordi kinnitused käändmiku küljest ja 140kilomeetrisel tunnikiirusel piduriteta jäänud autol kulus pidama saamiseks veerand kilomeetrit. FOTO: Karel Tölp

Pühapäevasel sõidul, mis läks kirja Läti meistrivõistluste neljanda etapina, olid Tölp-Vihmann uuesti stardis ja pärast rabedat avakatset õnnestus neil võita ülejäänud katsed ja sellega kogu etappki. Üldarvestuses kuulus Tölbile-Vihmannile ralli 24. koht.

Tölp rääkis, et pühapäevane esimene katse kulus eelmise päeva viperusest toibumiseks ja enesekindluse taastamiseks. “Viimased kaks katset olid juba rallisõidu moodi ja mingi arusaam hakkas tekkima kuuekäigulisest kastistki. Viiekäiguline on veel niivõrd lihasmälus, et ralli jooksul sai päris palju kordi vale käik sisse tõmmatud,” avaldas rallisõitja.

Läti rallil juhtunud intsident on Tölbile viimase aasta jooksul juba teine ärev olukord, mis on tulnud ralliauto roolis üle elada. Mullu oktoobris juhtus tal ja Vihmannil õnnetus Saaremaa rallil, kus nende Honda Civic Type R sõitis teelt välja ja rullus üle katuse.

Karel Tölp ja Martin Vihmann olid võidukad kahel esimesel Läti meistrivõistluste etapilgi. Lõunanaabrite meistrisarja viies ja kuues etapp toimuvad koos Eesti meistrivõistluste järgmise etapiga.

Pärnumaa sõitjatest said Priit Koik ja Silver Simm uue autoga Euroopa meistrivõistluste arvestuses 12. koha.

Tagasi üles
Back