L, 3.06.2023

Kahepaat lasi EMi avastardis jala sirgu

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Šveitsis Luzernis alanud sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaerulise kahepaadi meeskond Allar Raja – Kaur Kuslap oma eelsõidus viimaseks ja peab edasipääsu nimel heitlema vahesõidus.
Šveitsis Luzernis alanud sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaerulise kahepaadi meeskond Allar Raja – Kaur Kuslap oma eelsõidus viimaseks ja peab edasipääsu nimel heitlema vahesõidus. Foto: Fred Killing

Šveitsis Luzernis alanud sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaerulise kahepaadi meeskond Allar Raja – Kaur Kuslap oma eelsõidus viimaseks ja peab edasipääsu nimel heitlema vahesõidus.

Viljandis sõidetud katsevõistluste põhjal EMile saadetud paarisaeruline kahepaat jäi viie patkonna eelsõidus tagaajaja ossa juba distantsi alguses ja poolel võistlusmaal oli selge, et otse poolfinaali pääsemise võimalust neil ei ole. Nii võtsid Raja–Kuslap eelsõidu teist pooolt rahulikumalt, finišeerides ajaga 7.02,77.

Sõidu võitis Iirimaa paatkond (6.26,53), edestades kolme sekundiga Rumeenia duot (6.29,62). Kolmandana lõpetas Valgevene tiim (6.46,33) ja neljas oli Bulgaaria (6.54,41).

Teistest eelsõitudest võitlesid 19 paatkonna heitluses poolfinaalikoha välja Poola, Hollandi, Suurbritannia, Šveitsi, Saksamaa ja Suurbritannia meeskond.

Enamik riike kasutab Luzernis toimuvat jõuproovi augustikuise MMi ettevalmistuseks.
Enamik riike kasutab Luzernis toimuvat jõuproovi augustikuise MMi ettevalmistuseks. Foto: Worldrowing.com

Vahesõidud toimuvad täna õhtul ja poolfinaalid homme. Medaliomanikud selguvad pühapäeval.

EMil on stardijoonel veel täiesti uue koosseisuga Eesti paarisaerulise neljapaadi meeskond. Esimest korda kuulub paati tallinlane Jüri-Mikk Udam, kelle kõrval on juba ammusest tuntud tegijad: Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo.

Neljapaatide eelsõit, kus eestlastele pakuvad konkurentsi 13 rivaali, on kavas täna pärastlõunal. Esimesed kolm liiguvad otse poolfinaali, väljajääjatel avaneb viimane võimalus homme peetavas vahesõidus

Enamik riike kasutab Luzernis toimuvat jõuproovi augustikuise MMi ettevalmistuseks. Linzis peetav MM on tänavustest võistlustest olulisim, sest just seal jagatakse välja lõviosa järgmise aasta Tokyo olümpiamängude piletitest.

Eesti koondise peatreener Matti Killing on öelnud, et EM näitab, kas uuel nelikul on šanssi samas koosseisus Linzi sõita.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles