Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Neljapaat langes EMi poolfinaalis medalimängust välja
Lisatud sõudekoondise peatreeneri kommentaarid!

Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo said Šveits Luzernis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel poolfinaalis neljanda koha, jäädes medalisõtitu pääsemisest tosina sekundi kagusele. FOTO: Fred Killing

Eesti paarisaeruline neljapaat sai Šveits Luzernis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel poolfinaalis neljanda koha, jäädes medalisõtitu pääsemisest 12 sekundi kagusele.

Kuuendal rajal startinud Eesti kvartett Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo sai poolfinaalis kirja 5.57,33, jäädes oma sõidus Poola paatkonna järel teisena A-finaali pääsmest ilma.

Homme peetavasse A-finaali pääsesid Holland (5.41,18), Itaalia (5.44,27) ja Norra (5.45,36). Neljas oli Poola (5.47,49). Eestlaste selja taha jäi Šveitsi paatkond (6.19,30).

Eesti nelik alustas tagasihoidlikult ja jäi juba 500 meetri järel kolmandal kohal sõudnud Itaaliast maha kahe sekundiga. Edaspidi vahe parematega aina suurenes.

Peatreener Matti Killing pidas neliku etteastet konarlikuks ja ebastabiilseks.

„Tehniline koostöö kippus alt vedama ning startki jäi hellaks. Ilmselt mõtleme liialt distantsi peale ette ega julge kohe vajutada. Mehed on võistluse jooksul näidanud erineva klassiga sõite. A finaalist me ei unistanudki, samas kogeme, et tasemevahe liidritega on suur,“ hindas Killing.

Nii võistleb Eesti kvartett koos Poola, Šveitsi, Venemaa, Prantsusmaa ja Leedu meeskonnaga B-finaalis kohtadele 7–12.

Teisest poolfinaalist pääsesid A-finaali Suurbritannia, Saksamaa ja Ukraina.

Eesti paarisaeru kahepaat koosseisus Allar Raja ja Kaur Kuslap osales hommikul C/D poolfinaalis, kust ponnistas 6.43,96ga C-finaali. Järgnes samasse sõitu pääsenud Venemaa (6.48,66) ning D-finaali kukkunud Bulgaaria (7.07,49). Õhtupoolikul toimunud  C-finaali võitis Kreeka (6.21,89) Venemaa (6.23,6) ja Eesti (6.27,04) ees. Järgnesid Ukraina (6.30,22) ja Tšehhi (6.38,82). Üldarvestuses tähendas tulemus Raja-Kuslapi duole 19 paatkonna konkurentsis 15ndat kohta.

„Hommikune sõit oli täitsa hea, kuid C-finaalis häiris ebaühtlane tõukemoment tervet sõitu. Kui sa ikka esimese 500 meetri pealt kaotad mitu sekundit, siis on palju loota, et suudad need hiljem tagasi võtta,“ arvas Killing.

Tagasi üles
Back