Neljapaat teenis EMil kaheksanda koha
Peatreener Matti Killing: Kaheksas koht altminek kindlasti pole

Eesti paarisaeruline neljapaat ületas Šveits Luzernis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel B-finaalis finišijoone teisena ja saavutas kaheksanda koha.

FOTO: Liis Treimann

Eesti paarisaeruline neljapaat ületas Šveits Luzernis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel B-finaalis finišijoone teisena ja saavutas kaheksanda koha.

Teisel veel startinud Eesti kvartett Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo lõpetas B-finaali ajaga 5.55,310, jäädes veidi üle kolme sekundi alla Poola nelikule (5.52,09).

Eesti paatkond edestas napilt Prantsusmaa sõudjaid (5.55,64). Neljas oli Venemaa (5.57,49), viies Leedu (6.00,02) ja kuues Šveits (6.00,48).

Euroopa meistriks tuli Hollandi nelik, Itaalia ja Suurbritannia paatkonna ees. Paarisaerulisi neljapaate oli EMil stardis 14. 

Kui poolfinaalis näidatud üsna kesine etteaste pani treener Matti Killingu mureliku pilguga hoolealuste poole vaatama, siis B-finaal pakkus talle rõõmsamaid noote. Ehkki Eesti sõitu ei võitnud andis teine koht lootust, et Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo võiksid edaspidigi paati jagada.

„B-finaal ja kokkuvõttes kaheksas koht altminek kindlasti polnud. Peale mitte nii hästi läinud poolfinaali analüüsisime, kuidas paremaks saada ning otsustasime stardikiirendust pikendada. Rütm sai hea, kiirus oli piisav, mistõttu etteheiteid mul polegi,“ hindas Killing neljapaadi sõite.

Šveitsist naastes võtavad sõudjad mõtlemisaega ning nädala pärast otsustatakse, millistes koosseisudes augustukuist MMi silmas pidades jätkatakse.

„Otsustamine ei saa lihtne olema, sest võrdsel tasemel mehi on rohkem kui ühte paati mahub. Laseme meestel endil sõidud läbi seedida ja seejärel analüüsime. Täna me veel tegijad ei olnud, aga oleme juba sinnapoole teel,“ arvas koondise juhendaja.

Eesti paarisaeru kahepaat koosseisus Allar Raja ja Kaur Kuslap lõpetas EMi 19 paatkonna konkurentsis 15. kohaga.

Tagasi üles