R, 27.01.2023

Galerii: Endla teater kolib homsest õue

Esietendub uus suvelavastus
Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Galerii: Endla teater kolib homsest õue
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
“Aga äkki tõesti? Me ei tea lihtsalt. Ehk oleks see olnud võimalik?” märgib lavastaja Kaili Viidas kahe rahva suurkujudest – Jannsenist ja Wagnerist rääkiva fiktiivse loo kohta. Esiplaanil Triin Lepik ja Priit Loog, taamal Ott Raidmets. Pilt on tehtud proovis.
“Aga äkki tõesti? Me ei tea lihtsalt. Ehk oleks see olnud võimalik?” märgib lavastaja Kaili Viidas kahe rahva suurkujudest – Jannsenist ja Wagnerist rääkiva fiktiivse loo kohta. Esiplaanil Triin Lepik ja Priit Loog, taamal Ott Raidmets. Pilt on tehtud proovis. Foto: Mailiis Ollino

On pool kümme õhtul ja õhusooja Pärnus Koidula muuseumi aias vaevalt 13 kraadi. Näitlejad on siin kogenud eri päevadel nii päikest kui vihma. Skandaalse Riia teatri sakslasest dirigendi Richard Wagneri naine Minna Planer ehk Triin Lepik on hiljutisest suplusest paljaste säärtega ja üsna õhukeselt riides. Vaikides vaatavad näitlejad end jopesse mähkinud lavastaja Kaili Viidase poole.

„On hilja. Lähme praegu koju ära ja räägime hommikul edasi. Te olite väga tublid,“ ütleb Viidas tasakesi oma laua tagant ja mulle meenub üks ammune intervjuu seitse aastat tagasi. See oli Endlasse tulnud Viljandi kultuuriakadeemia kuuenda lennu viie näitlejaga, kel just oli täis saanud viis aastat Pärnu teatris, ja lõppes Viidase mõttega: „Hea meelega teeks kunagi ühe seiklusliku vehklemistüki“.

Homme esietenduvas Endla suvelavastuses „Ihu paradiis“ peetakse duelli ja veheldakse, ronitakse Pärnu kuurordile aluse pannud supelasutuse katusele, võideldakse halva ilmaga, süüakse juustu ja tehakse palju muudki.

Märksõnad
Tagasi üles