Pärnu vibulaskjad võitsid karikavõistlustel kulda, hõbedat ja pronksi

Lauri Habakuk
, Pärnu Postimehe tegevtoimetaja
Eimar Kukk lasi kvalifikatsioonis 16 sportlase hulgas küll teise tulemuse, ent pidi lõpuks leppima kaheksanda kohaga. Foto: Urmas Luik

Läinud laupäeval Viljandimaal Puiatus noorte ja pühapäeval Raplamaal Järvakandis täiskasvanute Eesti karikavõistlustel saavutasid suvepealinna vibulaskjad nii mõnegi hea tulemuse.

Võisteldi sport- (ehk olümpia-), plokk-, vaistu- ja pikkvibu klassis. Kõik Pärnu sportlased võistlesid sportvibuga.

Pärnu Meelise klubi laskja Eimar Kukk saavutas kvalifikatsioonis 16 sportlase hulgas 606 (305 + 301) silmaga teise koha.

Duell-laskmisel alistas Kukk avaringis kvalifikatsioonis 15. asetuse saanud mulgi Maario Rösleri 6:2. Järgmises ringis, veerandfinaalis pidi pärnakas aga vastu võtma 1:7 kaotuse pealinna Sagittariuse klubi laskjalt Jaanus Grossilt, kes tuli lõpuks kolmandaks.

Kukk pidi lõpuks leppima kaheksanda kohaga. Esikoha võitis kvalifikatsiooniski triumfeerinud mulk Martin Rist, teise koha saavutas Karl Kivilo Järvakandist.

Täisealised vibulaskjad võistlevad 70 meetrilt. Pärast kvalifikatsiooni, kus lastakse 36 noolt ja pärast vaheaega niisama palju, selgitatakse võitja väljalangemissüsteemis.

Nooremad ja veteranid duelle ei lasknud.

Kadettide neidude klassis tuli Meelise klubi vibulaskja Mariann Hanna Johanson 432 (231 + 201) silmaga kolmandaks. Kadetid sihivad märki 60 meetrilt.

30 meetrilt võistlevate noorte konkurentsis saavutas Kertu-Liseth Järvesaar 642 (323 + 319) silmaga teise koha. Tema klubikaaslane Liis Kirsch sai 553 silmaga viienda koha.

Samaealiste poiste arvestuses lõpetasid suvepealinna klubi laskurid Kirill Golikov, Mark Oliver Miljan ja Ilja Morozov võistluse vastavalt 6., 11. ja 13. kohaga.

Tidettide tüdrukute konkurentsis saavutasid Mia Norah Niitepõld ja Elli Sõrmus 15 omaealise konkurentsis kaksikvõidu, lastes 15 meetrilt vastavalt 690 (348 + 342) ja 679 (338 + 341) silma. Nende klubikaaslane Elizabeth Tamson oli 659 (335 + 324) silmaga kuues.

Samaealiste poiste hulgas olid Egert Pähkel, Lauri Keskküla ja Gerret Sonne vastavalt 5., 8. ja 16.

60 meetrilt võistlevate veteranide hulgas saavutas Pärnu klubi esindanud Margus Kallastu 396 (215 + 181) silmaga teise koha.